Rokovania medzi Nugentom-Hopkinsom a Oilers sa rozpadli. Odíde do iného klubu?

Edmonton Oilers sa ešte nestihli spamätať z rýchlej smrti, ktorú im pripravili Winnipeg Jets, už musia riešiť ďalšie komplikácie. Tie sa týkajú tretieho najlepšieho útočníka v ich zostave. Ryan Nugent-Hopkins nemá zmluvu. A čo bude ďalej nevie zrejme nikto.

Ako informuje insider Elliotte Friedman, v organizácii to aktuálne nevyzerá ružovo. „Tie rokovania odišli bokom… Rozpadli sa,“ hovorí. 28-ročnému Kanaďanovi sa čoskoro skončí zmluva, ak sa s ním Oilers nedohodnú na novej, bude neobmedzeným voľným hráčom.

V praxi to znamená, že mu nebude nikto brániť ísť kamkoľvek, odkiaľ dostane ponuku. Tých by pravdepodobne bolo viac, Nugent-Hopkins by sa okamžite stal jedným z najlákavejších artiklov na trhu voľných hráčov. Navyše by sa Edmonton dostal do nevýhodnej pozície, pretože ak by si ho chceli udržať, museli by výrazne prihodiť.

Hráč bol s vedením blízko dohode už pred začiatkom sezóny. Nedotiahli sa detaily a dnes je situácia diametrálne odlišná. Aj o tom hovoril Friedman v rádiu Sportsnet 960. „Neviem, čo bude,“ vyjadril sa. „Viem, o čom sa medzi nimi hovorilo predtým, ale neviem, čo z toho platí dodnes. Uvidíme, no tieto rokovania zapadali prachom. Neskôr sa ich niekoľkokrát pokúsili obnoviť.“

Friedman ďalej dopĺňa, že hoci nateraz nie je blízko dohoda, strany sú ochotné spolu komunikovať a pokúsiť sa vyriešiť túto situáciu. Strata Nugenta-Hopkinsa by Oilers pravdepodobne bolela. V roku 2011 si ho vybrali ako draftovú jednotku a po desiatich rokoch kariéry sa o ňom dá hovoriť ako o konzistentne produktívnom forvardovi.

Jeho končiaci sa kontrakt má hodnotu 6 miliónov dolárov ročne. Podpísaný bol 19. septembra 2013, začal platiť od ročníka 2014/15.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.