Rod Brind’Amour vyhral Jack Adams Award pre najlepšieho trénera sezóny

Najlepší tréner sezóny 2020/21. Takýmto titulom sa bude môcť pýšiť Rod Brind’Amour. Hlavný kouč Caroliny Hurricanes si vyslúžil Jack Adams Award, ocenenie, o ktorého víťazovi rozhoduje asociácia komentátorov NHL.

Šťastná správa prišla len hodiny potom, čo Brind’Amour podpísal novú, trojročnú zmluvu s klubom. Je prvým trénerom v histórii Hurricanes (predtým Hartford Whalers), ktorý získal trofej. V dejinách organizácie boli na ocenenie nominovaní len dvaja kouči pred ním.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Brind’Amour sa na najlepšieho trénera vypracoval po desiatich rokoch v trénerskej brandži. Všetky strávil v Caroline. Medzi rokmi 2011-2018 pôsobil ako asistent trénera najprv pri Kirkovi Mullerovi, potom pri Billovi Petersovi. Do roly hlavného trénera bol povýšený v roku 2018 a podľa zmluvy v nej zostane minimálne do roku 2024.

Vo funkcii sa mu darí. Po troch odtrénovaných ročníkoch je v rámci vyhrávania percentuálne najlepším trénerom histórie Hurricanes (63,1%), podobne úspešným je napríklad v presilovkách a oslabeniach. S klubom zatiaľ postúpil najďalej do finále konferencie v roku 2019.

Čo sa týka ostatných finalistov, Dean Evason (Minnesota Wild) skončil v hlasovaní druhý, Joel Quenneville (Florida Panthers) obsadil tretiu priečku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.