Rittich zažil debut proti Calgary: Mýlil si, za ktorý tím chytá

Ak chcete prežiť kuriózny debut, skúste to proti bývalému tímu. A ak ešte bláznivejší, postavte sa do brány. Vidíte pred sebou spleť tiel. Jedny v modrých, ďalšie v bielych dresoch. A keďže ste za tých modrých v živote nechytali, sila zvyku vás láka zmýliť sa.

David Rittich dnes v noci prežil premiéru vo farbách Toronta Maple Leafs. Nastúpil proti bývalým spoluhráčom z Calgary. Nový tím ho angažoval iba pred pár dňami v rámci trade deadline.

Keď dostal otázku, aké to bolo zmeniť po 130 zápasoch dres a hneď čeliť bývalému mužstvu, napriek prehre bol v uvoľnenej nálade. „Najčudnejší moment prišiel v prvej tretine, keď som sa zľakol hráča v modrom,“ povedal. „Nič zvláštnejšie som asi ani zažiť nemohol.“

28-ročný gólman chytal popri neľahkých okolnostiach skvelo. Zaznamenal niekoľko kľúčových zákrokov, pochytal 25 striel a pomohol Leafs získať ďalší bod do tabuľky. V predĺžení ho v bránkovisku vykúpal Johnny Gaudreau a nádherným víťazným gólom rozhodol o definitívnom výsledku.

„Bol to ťažký zápas,“ pokračuje Rittich vážnejším tónom. „Hral som proti bývalému tímu, kde som pôsobil štyri roky a mám tam mnoho priateľov. A ešte horšie je, že sme to prehrali v predĺžení.“

David bol jediným debutantom v zápase. Nick Foligno a Ben Hutton musia absolvovať sedemdňovú karanténu, keďže prichádzajú z USA. Ťahmi počas prestupovej uzávierky otvoril generálny manažér Kyle Dubas možnosti ľubovoľne experimentovať so zostavou. Na listinu dlhodobo zranených pribudli Frederik Andersen a Riley Nash.

Čo si o novom brankárovi myslia spoluhráči a tréner?

„V bráne podľa mňa vyzeral veľmi dobre. Určite to preňho nebol ľahký večer,“ vyjadril sa Sheldon Keefe.

„Rád rozpráva. Od prvého momentu je v kabíne zhovorčivý, hneď k nám zapadol,“ povedal kapitán John Tavares.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.