Rittich a Markström bojujú v kempe. Čech je excelentný, hovorí kouč

David Rittich a Jacob Markström. To je duo, s ktorým Calgary Flames vyrukujú v sezóne 2020/21. Najlepšie v celej NHL? V Kanade sú ním nadšení.

Príchod Markströma, ktorý prišiel v rámci off-season, priniesol Rittichovi vážneho konkurenta. Niekdajšia jednotka Vancouveru Canucks by mala prevziať opraty najdôležitejšej roly v hokeji aj ako člen Flames. Čech však svojmu kolegovi neplánuje dať nič zadarmo. Rovnako verí, že zo spolupráce môžu obaja vyťažiť.

„Je to pre nás oboch skvelá príležitosť navzájom sa potlačiť k lepším výkonom,“ povedal Rittich podľa Calgary Herald. „A čo je najlepšie: Ktorý tím môže povedať, že má dvoch All-Star gólmanov?“

28-ročný nedraftovaný rodák z Jihlavy narážal na fakt, že si spolu pred rokom zachytali ako duo v bráne tímu hviezd Pacifickej divízie. Celkové sezónne štatistiky nahrávajú skôr Švédovi, ktorý skončil štvrtý v hlasovaní o víťaza Vezina Trophy 2020. Kým Rittich pochytal 90,7% pokusov, Markström 91,8%.

„Nikdy som k tomu nemal zlý postoj, čiže som do tohto kempu prišiel rovnako nastavený ako do predošlých,“ povedal Rittich o svojej príprave na boj o minúty v súťažných dueloch. „Na ľade si to užívam. To isté platí o kabíne, kde som obklopený skvelými osobami. Úprimne to pre mňa nie je nová skúsenosť. V rovnakej situácii som bol vlani so Smittym (Mikom Smithom) a zvládol som to veľmi dobre.“

Tieto slová môžu potvrdiť aj najpovolanejší, ku ktorým patrí hlavný tréner Geoff Ward. Rittich chápe, že šesťročný veľký kontrakt robí z Markströma jednotku, ale neznamená to, že sa po Scotiabank Saddledome poneviera v skleslej nálade.

„Myslím si, že to prijal dobre,“ povedal Geoff Ward. „Prvé dva dni tréningu čo sa jeho týka vyzerali veľmi slušne. Je sústredený a uvoľnený. Skrátka prišiel a je sám sebou. Musel urobiť to rozhodnutie, že nebude zatrpknutý, ale nakopne sa k tomu, aby bol lepší. A presne to aj urobil, vydal sa správnym smerom. Vykročiť pravou nohou je dôležité a môže to urobiť zásadný rozdiel.“

Rittichova príprava bola o niečo iná. Využil moderné technológie v podobe virtuálnej reality. Zároveň si najal mentálneho kouča. A hoci je predsezónnou jednotkou švédska hviezda, Rittichovi motivácia nechýba. Naopak, o to je väčšia.

„Sme radi, že je takto mentálne nastavený. Za posledné dva dni sa na tréningoch uviedol excelentne, už sa tešíme, čo nám ponúkne ďalej,“ uzatvoril Ward.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.