Risk je zisk? Alexander Nylander po roku bez zápasu predĺžil v Chicagu

Alexander Nylander má nový kontrakt. Obmedzene voľný hráč Chicaga Blackhawks dostal ročnú zmluvu, čo je pochopiteľné pre jeho zdravotný stav.

Mladší brat Williama a syn Michaela Nylandera odohral u „čiernych jastrabov“ doteraz len jedinú sezónu, napriek tomu mu manažment verí, že má čo ponúknuť. 23-ročný forvard dostal ročný kontrakt s platom 874 125 dolárov.

„Vzhľadom na Alexov rodokmeň a vek len 23 rokov máme pocit, že je v jeho hre ešte veľa priestoru na rast. Podľa nášho názoru sa uňho ešte len rysuje to, akým hráčom je schopný sa stať. Táto sezóna bude pre neho dôležitá, aby podával stabilné výkony a prispieval k ofenzíve,“ povedal k podpisu generálny manažér Stan Bowman.

Nylander bol osmičkou draftu 2016, vybrali si ho Buffalo Sabres, no zatiaľ je jeho kariéra sklamaním. Stihol v nej 84 zápasov v NHL so ziskom 32 (13+19) bodov, v sezóne 2019/20 zabodoval 26-krát (10+16) v 65 dueloch. Poslednú sezónu úplne vynechal pre operáciu kolena.

Bol draftovaný na rovnakej pozícii ako jeho brat William, ten sa však na výber nováčikov dostal o dva roky skôr.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.