Rickard Rakell do Toronta? Pro Dubase ideální scénář

Pierre LeBrun z The Athletic přišel se šesti možnými výměnami, které by se mohly odehrát před a při uzávěrce přestupů. Kromě několikrát zmíněného Mattiase Ekholma došlo i na Rickarda Rakella. Podle něj by se o něj mohlo zajímat Toronto.

A nejenom mohlo, spíše mělo. Kyle Dubas se totiž nechal slyšet, že by do svého týmu rád přivedl hráče do prvních dvou formací, co zvládne i roli v té třetí. Zároveň by měl být silný na puku, nebát se hrát tvrději a být kvalitní jak směrem dopředu, tak dozadu.

Trade deadline je letos výjimečně zapsána na 12. duben. Přesně za měsíc tedy bude poslední příležitost domluvit se s jakýmkoliv klubem na výměně. Toronto a Anaheim patří mezi horké kandidáty.

Rickard Rakell je totiž přesně tím hráčem, kterého by rád Kyle Dubas do Maple Leafs dostal. Podobným typem útočníka je i Zach Hyman, jeho věčný oblíbenec. Pokud ale hráč spolu s klubem nenaleznou společnou řeč a podmínky nové smlouvy, zbyde po něm velká mezera. Aktuální kontrakt mu totiž vyprší již po této sezóně, naopak Rakellovi platí ještě i pro tu následující.

Rickard Rakell ročně vydělává 3,79 miliónu dolarů, pro organizace NHL velmi výhodná gáže. Švédský útočník je hráčem pro všechny situace. Je tvrdý i boduje. Jeho maximem je zatím 69 bodů ze sezóny 2017/2018. V té se mu také podařilo nasázet 34 branek.

S Rakellem v sestavě by měl kanadský klub šanci na zisk Stanleyova poháru zase o něco větší, navíc minimálně na dva roky. Nejednalo by se tak o klasickou posilu z uzávěrky přestupů na zbytek sezóny.

Anaheim sice neinformoval ostatní týmy, že je Rakell na prodej, nabídkám ale naslouchá. Jaká by tedy měla být protihodnota?

Pierre LeBrun přišel s myšlenkou Rodiona Amirova. Respektive v tom smyslu, že by nadějný ruský útočník sám o sobě nestačil. Maple Leafs by tak museli něco/někoho přidat. Není to málo, nicméně pokud takového hráče Dubas skutečně shání, měl by udělat všechno možné pro to, aby jeho výměnu dotáhl do zdárného konce.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.