Reklamy na helmách vynesú NHL 15 miliónov. Nie je v tom chamtivosť

Národná hokejová liga chystá na sezónu 2020/21 novinku, ktorú mnohí fanúšikovia vidia neradi. Pravdepodobne sa začne s poskytovaním reklamného priestoru. Dresy ostanú nedotknuté, reklamy budeme môcť vidieť na helmách. Či to je jednorazový krok alebo revolúcia sa dozvieme až po istom čase.

Podľa novinára TSN, Ricka Westheada, by tento projekt, vynútený pandemickými stratami, mohol do kás klubov priniesť až 15 miliónov dolárov. Najviac za tieto služby dostanú slávni Canadiens a Maple Leafs – okolo milióna. Ostatné kluby sa budú musieť uspokojiť s menšími čiastkami.

„Reklamy na helmách nie sú o chamtivosti. Je to o zachraňovaní pracovných pozícií a domovov ľudí,“ povedal mu jeden z úradných pracovníkov súťaže. „Viete, koľko peňazí stratíme bez ľudí v arénach? Tie peniaze nám ťažko chýbajú a musíme nájsť akýkoľvek spôsob, aby sme nemuseli prepúšťať zamestnancov.“

Reklamy by mali byť vyobrazené na oboch stranách hráčskych prilieb. Je takisto možné, že tímy budú mať odlišných sponzorov na zápasy doma a vonku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.