Reinhart chce výměnu na západ, mohl by skončit doma ve Vancouveru

Sam Reinhart má za sebou velmi podařenou sezónu. Při absenci Jacka Eichela se stal hlavním tvůrcem ofenzívy Buffala a z pozice prvního centra držel Sabres na obstojné úrovni. Vyrovnal své brankové maximum 25 gólů, přestože se letos hrála značně zkrácená sezóna. Jenže z hlediska týmového výkonu se jednalo o další zklamání. A zdá se, že Reinhart už nechce tyto blamáže snášet.

Sam Reinhart na posezónní tiskové konferenci řekl slušný počet nepřímých nápověd, že si přeje být vyměněn. „Potřebuji čas na rozmyšlenou, je nešťastné, jak se Sabres neustále mění, je mi 26 a nechci další přestavbu.“ Trenér Adams zareagoval jasně: „V Buffalu budou jen ti hráči, kteří v něm být chtějí.“ Pokud odejde Eichel i Ristolainen, Reinhart je další na řadě a podle komentářů se zdá velmi nepravděpodobné, že v týmu zůstane.

Novinář z Buffala Paul Hamilton, který se dá brát za spolehlivý zdroj, řekl při rádiovém vysílání toto: „Slyšel jsem, že Sam Reinhart si přeje být vyměněn někam na západní pobřeží.“ Reinhart pochází z okolí Vancouveru a návrat domů se zdá být realistický.

Jako západní týmy můžeme brát všechny organizace z Kalifornie, Vancouver a Seattle.

Los Angeles Kings

LA má zásobu mladých talentů do útoku, Reinharta přivést nepotřebují. Nicméně podle Johna Hovena a Dennise Bernsteina poptávají pravé křídlo do první formace a tuto roli by Sam Reinhart bez problému zvládl. Jenže budou chtít za něj obětovat klíčové potenciální položky budoucnosti? Sice není řeč o Quintonu Byfieldovi, nicméně Alex Turcotte, Arthur Kaliyev či Akil Thomas by v konverzaci už byli.

San Jose Sharks

Jakýkoliv hráč Reinhartových kvalit by se Žralokům hodil. Jenže oni jsou spíše na začátku přestavby a očekává se, že své nejlepší hráče budou spíše prodávat, než že by začali nakupovat. Navíc musíme být upřímní, Sharks nemají ve své organizaci tolik lákadel, které by Buffalo zaujali.

Anaheim Ducks

Anaheim je v takřka podobné situaci jako Sharks. Ještě se pár let budou pohybovat spíše ve spodní části tabulky, nicméně alespoň již nabrali nějaké klíčové hráče na draftu. Trevor Zegras, Sam Steel, Maxime Comtois. Reinhart by se k nim hodil a rozhodně by týmu pomohl k lepším výsledkům, nicméně je dost pravděpodobné, že by některý z nich musel utvořit protihodnotu spolu s prvním kolem draftu.

Seattle Kraken

Seattle je jeden velký otazník. Může aktuálně nabídnout jen jednoho hráče a těžko říct, zdali by se hned takto zkraje své existenci chtěl pouštět do velkého trejdu. Musel by se zbavit svých draftových voleb a neměl by kde brát. Sice by se jednalo o slušnou osobnost organizace, nicméně budoucnost by byla značně ochuzena.

Vancouver Canucks

S Vancouverem začínají být věci zajímavější. Reinhart odsud pochází a na to slyší Jim Benning. Při svém premiérovém draftu v křesle generálního manažera Canucks bral z šesté celkové pozice. Ale chtěl výš. Poslal na Floridu nabídku, ve které požadoval první volbu draftu. Panthers odmítli.

Místo toho tedy Benning zůstal na čísle šest a vzal místního odchovance Jakea Virtanena. A podle různých zdrojů předdraftovému žebříčku Canucks vévodil Sam Reinhart. A zdá se pravděpodobné, že pokud by Florida na nabídku kývla, jedničkou draftu by se stal Sam Reinhart.

Benningovi se tak Reinhart líbil už tehdy, logicky musí i teď. Otázkou je, zdali Benning bude v následujících týdnech ještě GM Vancouveru. V minulosti přišel J.T. Miller či Tyler Toffoli, za které vedení Kosatek obětovalo ne zrovna levnou cenu, nicméně Reinhart by vedle Horvata či Petterssona vypadal velmi slušně. Přesvědčila by protihodnota typu 1. kolo 2021, 2. kolo 2022, Kole Lind Buffalo k výměně Reinharta do Vancouveru?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.