Realizační tým Seattlu je kompletní, má dva nové asistenty trenéra

Nová organizace Seattle Kraken zná kompletní obsazení lavičky pro svou premiérovou sezónu. Po oznámení hlavního trenéra Davea Hakstola zveřejnila také jména dvou jeho asistentů. Jsou jimi Paul McFarland a Jay Leach.

O koho se jedná?

Paul McFarland přichází z juniorské OHL, kde koučoval a zároveň plnil roli generálního manažera týmu Kingston Frontenacs. Má ovšem zkušenosti také s rolí asistenta trenéra na Floridě a v Torontu. Právě v Torontu byl velmi úspěšný, na starosti měl přesilové hry a v nich byli Maple Leafs šestí nejlepší v celé lize. S jeho odchodem nebyla početní výhoda tak účinná. I u Kraken bude mít McFarland klíčové slovo právě k přesilovkám.

Jay Leach strávil posledních pět sezón na lavičce farmy Bostonu v Providence, kde čtyři roky plnil roli hlavního kouče. Ani jednou nechyběl jeho tým v play-off, zaznamenal 136 výher, 77 porážek a 26 proher v prodloužení. V Seattlu bude mít ve své režii obrannou hru týmu.

„Jsme velmi rádi, že se náš tým rozrostl o dva talentované trenéry Paula a Jaye. Paulova pracovní morálka a schopnost komunikovat s hráči a dát jim nástroje k tomu, aby byli co nejlepší, spolu s Jayovou vůdčí osobností a schopností trénovat a rozvíjet talenty NHL budou skvělými přínosy pro náš tým,“ pochvaloval si příchod obou asistentů trenér Dave Hakstol.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.