Rangers predĺžili zmluvu s Ryanom Lindgrenom, dokopy zarobí 9 miliónov

Iba pár dní po nástupe do novej, veľkej funkcie v manažmente New Yorku Rangers, urobil nový generálny manažér Chris Drury prvý veľký krok. Predĺžil zmluvu s obrancom Ryanom Lindgrenom, ktorý by mal na Manhattane zostať minimálne nasledujúce tri sezóny.

Lindgren si zarobí v priemere tri milióny ročne. V najbližšej sezóne mu na účet pribudnú dva milióny, o rok neskôr rovné tri. V poslednom roku kontraktu zarobí najviac, štyri milióny dolárov. Zmluva nezahŕňa nijaké podpisové ani výkonnostné bonusy.

Ako včera oznámili Rangers, Lindgren vyhral interné klubové ocenenie Players’ Player Award. Ide o hlasovanie hráčov Rangers, ktorým vyberú spoluhráča, ktorý podľa nich najlepšie spĺňa definíciu toho, čo znamená byť tímovým hráčom.

23-ročný rodák z Minnesoty znamená pre „jazdcov“ výdatnú pomoc v defenzívnej činnosti. V ostatnej sezóne bol často spárovaný s Adamom Foxom, kandidátom na Norris Trophy. V 51 zápasoch zaknihoval 16 (1+15) bodov. Každú noc odohral v priemere 2 minúty a 30 sekúnd v oslabení.

Pre manažment newyorského klubu je výhodné, že bude Lindgren aj po skončení zmluvy obmedzeným voľným hráčom (RFA). To im prináša kontrolu nad jeho budúcnosťou. V najbližšej sezóne sa zaradí medzi najlepšie platených zadákov tímu.

Lindgrena si v roku 2016 zvolili Boston Bruins na 49. priečke draftu. Neskôr ho poslali do New Yorku za Ricka Nasha.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.