Rangers ponúkli DeAngelovi rozviazanie zmluvy, on odmietol

Jeho cesta v NHL (alebo aspoň u Rangers) mohla byť na konci. Anthony DeAngelo dobre vie, čo o ňom nedávno povedali. V drese Blueshirts už nikdy nenastúpi. Napriek tomu mu klub nechcel komplikovať život a ponúkli mu pobyt na nepodmienečnej waiver listine.

Táto listina slúži na to, aby bol po vzájomnej dohode klubu a hráča rozviazaný hráčov kontrakt. Ešte predtým si ho však môže zobrať niektorá organizácia. Podobný ťah sme len nedávno videli u Nikitu Guseva. Toho prepustili New Jersey Devils.

Ruský forvard sa okamžite stal terčom záujmu. V podstate od momentu ukončenia zmluvy sa hovorilo, že by ho mala podpísať Florida. Stalo sa, Gusev na nový kontrakt nečakal dlho a dostal jeden milión do konca sezóny.

Podľa Darrena Dregera z TSN dostal rovnakú šancu aj americký obranca DeAngelo. Ten poberá (v priemere) 4,8 mil. dolárov ročne, podľa zmluvy do konca budúceho ročníka. 25-ročný bek si zvolil stratégiu vyčkávania. Keďže sa ho Newyorčanom nepodarilo vymeniť, jeho kontrakt v lete vykúpia.

Celý tento krok DeAngela má jednoduchý zmysel. Peniaze. Ak by súhlasil so vzájomným ukončením kontraktu, stratil by milión dolárov z tejto sezóny a kompletnú výplatu z ďalšej. Z 9,6 milióna by teda dostal iba 3,3 milióna. Avšak situácia je iná v prípade, že počká.

Vykúpenie je skrátka nútené ukončenie kontraktu zo strany klubu, preto sa nemôže zaobísť bez finančnej kompenzácie. V budúcom roku by DeAngelo na výplatnej páske dostal 5,3 mil. dolárov. V prípade ukončenia kontraktu by o všetko prišiel, avšak ak bude vykúpený, stratí len dve tretiny z toho.

V praxi to znamená, že zinkasuje celý tohtoročný plat (4,3 mil. dolárov) a 1,76 mil. z budúcoročného. Rozdiel je teda jednoznačný – činí dokopy 2,76 mil. dolárov. O toľko by DeAngelo prišiel, ak by súhlasil s ukončením kontraktu.

Prečo podobný krok neurobil Gusev?

Ruský útočník nemá povesť rozvracača kabíny a problémového hráča. Mohol si byť v podstate istý, že si v tejto sezóne ešte – hoci za menšie peniaze – zahrá. U DeAngela sú okolnosti diametrálne odlišné. O jeho angažovanie sa včera na trhu nikto nezaujímal, hoci bol k dispozícii. Špekuluje sa, či mu bude ešte niekto ochotný dať šancu alebo jeho kroky povedú do KHL.

V sezóne 2020/21 stihol odohrať šesť nevydarených duelov so ziskom jednej asistencie. Viac ako výkonmi zaujal správaním na ľade – napríklad potýčkou s brankárom Alexandarom Georgijevom či Chrisom Kreiderom. Generálny manažér Jeff Gorton sa po týchto udalostiach jasne vyjadril, že si DeAngelo už nikdy neoblečie dres Rangers. Svoje rozhodnutie nezmenil.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.