Rangers chceli Eichela, nevyšlo to: Budúcnosť hviezdy stále otvorená

Okolo Jacka Eichela sa točia najrôznejšie špekulácie od začiatku jeho kariéry v NHL. Elitný útočník údajne v Buffale nie je práve najspokojnejší, čo by mohlo vyústiť až vo výmenu. Tá sa zatiaľ neudiala, naopak, Sabres posilnili o Taylora Halla v snahe potvrdiť, že to myslia vážne.

„Šable“ sú momentálne s ôsmimi bodmi po rovnakom počte zápasov na piatom mieste Východnej divízie. Na štvrtý Pittsburgh strácajú bod, hrou i postavením patria k priemeru. Môže sa hovoriť, že svitá na lepšie časy, ale potvrdiť to nedokáže nikto.

Hokejový svet sa preto, logicky, spytuje, čo bude s kapitánom Jackom Eichelom, okolo ktorého sa víry prestupových vôd rozpínajú už pekne dlho. Klubom, o ktorom sa v spojitosti s ním hovorí najčastejšie, sú New York Rangers. Ešte koncom septembra ich ako potencionálnych kupcov označil Bob McKenzie.

Správy o „jazdcoch“ opätovne pripomenul novinár z The Athletic, Eric Duhatschek. Povedal, že Rangers mali na Eichela medzi sezónami skutočný zálusk, poriadne tlačili a pílu, ale nedokázali nič zrealizovať. Pre vedenie Buffala je to stále nedotknuteľný hráč.

Keď nedávno robil Craig Custance, ďalší novinár The Athletic, anketu medzi agentmi súťaže o tom, koho výmena sa dá v budúcnosti očakávať, jeden anonymný odpovedal: „Jack Eichel. To je zaujímavé meno. Raz sa dostane do bodu, keď si povie dosť. Buffalo a prehrávanie, to nie je sranda.“

Ako bolo v úvode článku naznačené, veľa bude záležať od toho, čo sa stane s Taylorom Hallom. Kanadský forvard podpísal v klube zmluvu iba na jeden rok v snahe upevniť si pozíciu pred ďalším vyjednávaním o dlhodobej zmluve. Kde ju podpíše je zatiaľ otázkou budúcnosti.

Ak by Eichel raz naozaj požiadal o trejd, predpokladá sa, že jedným z favoritov na jeho zisk zostanú New York Rangers.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.