Rangers a Mika Zibanejad začali rokovať o novom kontrakte

Zmluva mu síce skončí až po sezóne 2021/22, no je kľúčovým hráčom. New York Rangers nechcú nechať nič na náhodu a využívajú právo rokovať s Mikom Zibanejadom kedykoľvek sa im to hodí.

Ako informuje Larry Brooks z NY Post, „jazdci“ z Manhattanu nezaspali na vavrínoch. Naopak, so švédsko-iránskym útočníkom by sa chceli dohodnúť na novej zmluve čím skôr, preto začali prvé rokovania.

Najväčším strašiakom Rangers je fakt, že ak sa s Mikom nedohodnú, po nasledujúcom ročníku sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom, a teda podpísať u kohokoľvek, kto bude mať záujem. Je nepochybné, že 28-ročný forvard bude horúcim tovarom.

Jeho šesťročný kontrakt s ročnou hodnotou 5,35 mil. dolárov dnes môžeme ohodnotiť ako „team-friendly“, teda výhodnejší pre klub, ako pre hráča. Zibanejad v ňom má zakomponovanú klauzulu o nevymeniteľnosti.

Bez toho, aby sme mali krištáľovú guľu, môžeme zhodnotiť, že ďalší Zibanejadov kontrakt bude dlhodobý a drahší. Rangers od neho iste dostanú zľavu, ale ak si ho chcú udržať, budú mu musieť aj náležite zaplatiť.

Viac peňazí ako Zibanejad momentálne v New Yorku poberajú Artemij Panarin, Chris Kreider, Jacob Trouba a Igor Šesťorkin. Ak odčítame kontrakty, ktoré končia – rovnako ako Zibanejadov – po sezóne 2021/22, Rangers majú pod stropom pred sezónou 2022/23 aktuálne zhruba 28,6 mil. dolárov. Zároveň však musia myslieť na to, že nový kontrakt bude musieť dostať aj Adam Fox, Kaapo Kakko či Ryan Strome.

Od roku 2018 pribudla Zibanejadovi nová zodpovednosť, keď dostal rolu asistenta kapitána. Ruky mu to nezviazalo, práve naopak – odvtedy zvykne zbierať body ako na bežiacom páse.

Minulú sezónu zakončil s 50 (24+26) bodmi v 56 zápasoch, zažil teda bodový pokles. Osobné maximum si vytvoril v ročníku 2019/20, keď zaknihoval 75 (41+34) bodov v 57 dueloch.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.