Prvý gól v NHL! „Zavrel som oči a vystrelil,“ priznáva šťastný Študenič

Je 68. na Slovensku odchovaným hráčom, ktorý skóroval v najlepšej súťaži sveta. Marián Studenič okorenil štvrtý štart v kariére prvým bodom a zároveň gólom. Postavil sa presne tam, kam mal, dostal sa k nemu puk, využil priestor a rýchlosť a vystrelil.

„Je to špeciálny moment. Keď som skóroval, nemohol som tomu uveriť. Bolo to ako sen. Veľmi som si to užil, na tento moment do konca života nezabudnem, to som si istý,“ žiaril Studenič v pozápasovom rozhovore.

Potom opísal, ako videl celú situáciu zo svojho pohľadu: „Naberal som rýchlosť, dostal som sa do stredu ľadu. Potom sa predo mnou objavil puk, prešiel cez Maltsyho (Maľcevove) korčule. Vedel som, že mám rýchlosť, tak som si to namieril rovno do brány, zavrel oči a vystrelil.“

Na sezónu 2020/21 určite nezabudne. 22-ročný skalický odchovanec po 19 dueloch v AHL debutoval v prvom tíme Devils. V štvrtom štarte sa po prvýkrát v histórii zapísal do štatistík. Je 79. Slovákom s bodom v NHL. Žiaľ, k výhre nepomohol.

New Jersey prehrali štvrtý zápas proti New York Rangers za sebou. Napriek tomu, že sa im podarilo zvrátiť stav 0:3 a vyrovnať, na konci ukázali protivníci viac psychickej sily a stretnutie dotlačili do víťazného konca. Pre Devils ide o desiatu porážku z posledných jedenástich zápasov.

„Pozrite sa na zostavu, máme mladý tím. Každý sa ešte učí. V posledných zápasoch nám nevychádzali štarty, často sme zo začiatku dostávali góly a potom sme to museli doháňať. Keď prehrávate, je ťažké vrátiť sa. Potrebujeme si na podobné veci dať väčší pozor a v ďalšom dueli si postrážiť začiatok,“ uzatvoril hodnotením stretnutia Studenič.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.