„První zápas mezi muži? Zaspal jsem!“ vzpomíná Lukáš Pajer. Jeho vzorem je Pastrňák

Prebudil sa na zvonenie a v telefóne započul kamarátov hlas. Vraj kde je, už mal byť v autobuse. Našťastie, ako vraví, všetci vedia, aké je to byť v strese, tak sa naňho nikto nehneval. Ak to berieme z pozitívnej stránky – aspoň na svoju premiéru medzi seniormi nikdy nezabudne. Ani na stres, či si v tom zhone nezabudol pribaliť korčule.

Aj sezónu Lukáša Pajera ovplyvnila pandémia a s ňou spojené reštrikcie. Urýchlila jeho prechod do mužského hokeja, no on sa nesťažuje. Práve naopak, myslí si, že ťažká sezóna ho zocelila a posunula vpred.

„Jeden z našich obľúbencov na tomto drafte. Lukáš Pajer napriek trochu menšej výške disponuje ofenzívnou hrou vo vysokom tempe a jeho útočná hra sa zakladá na výraznom vytváraní ofenzívnych príležitostí akýmkoľvek spôsobom.“
(Samuel Tirpák, scouting report)


Jsi hokejistou, který by mohl být vybrán na letošním draftu. Měl jsi tento fakt během sezóny nějak v hlavě? Cítil jsi nějaký tlak? Popřípadě byla to pro tebe jakási extra motivace ke zlepšení?

Motivace byla určitě velká, ale že bych to měl nějak moc v hlavě, to zas ne. Ještě před mistrovstvím světa byl draft velkou neznámou, moc týmů se o mne nezajímalo. Až týden před odletem se mi ozvaly první dva týmy.

Dokážeš nějak posoudit svoje šance na draftu? Na kterém místě bys chtěl být vybrán?

Těžko říct. Povídal jsem si se zástupci několika týmů, ale svoje šance neumím moc posoudit, protože jsem nikdy předtím podobnou zkušenost neměl. Shrnul bych to tak, že se všechno podstatné dovíme až v den draftu.

Poslední sezóna byla i v tvém případě poznačená covidem. Mohl bys ji nějak popsat? V čem tě pandemie a s ní spojené restrikce nejvíc ovlivnily?

Sezóna byla hodně specifická, na to se člověk předem snad ani nemůže připravit. Neměl jsem sice takové zápasové vytížení, jaké bych měl za normálních okolností, ale i tak jsem se hodně posunul. Mohla se hrát jenom první liga a extraliga a já dostal šanci v Litoměřicích, za což jsem strašně rád.

Takže máš pocit, že to tvůj hokejový růst ovlivnilo v pozitivním slova smyslu?

No, právě že ano, mám pocit, že jsem se posunul dobrým směrem. Sice, jak už jsem říkal, jsem neměl tolik zápasů, ale trénování a hraní s muži mě posunulo na novou úroveň.

Zdroj obrázku: Súkromný archív L.P.

Byl jsi na posledních MS do 18 let, jistě je máš v živé paměti. Jak je s odstupem času hodnotíš jak z týmového, tak z osobního hlediska?

Z osobního si myslím, že se mi turnaj povedl, se svým výkonem jsem spokojený. Z týmového hlediska mě to mrzí, protože každý rok skončíme ve čtvrtfinále. Už by to chtělo změnu v podobě lepšího výsledku, pobít se o medaile.

V čem byl podle tebe největší rozdíl mezi vámi a nejlepšími? Bylo to o psychice, nebo jsou hokejově opravdu na tak vysokým levelu?

Já si myslím, že největší rozdíl se projevil v koncovce. Na konci zápasu s Kanadou jsme měli podobný počet střel, jenomže zatímco Kanaďané byli efektivní, naše koncovka byla bídná.

Hrál jsi proti jménům jako Matvej Mičkov nebo Connor Bedard. Ti dva jsou označováni za generační talenty, bylo to na nich poznat na ledě?

Bylo to na nich vidět, hlavně v tom, jak byli sebevědomí, úplně to z nich sršelo, někdy si dovolili i něco navíc. I když jsou o moc mladší, měli podporu od trenéra, věřili jim i spoluhráči. Bylo vidět, že jsou generačními talenty. Pro hokej je to jen dobře, že se rodí i takové hvězdy.

Jak hodnotíš přípravu? Hráli jste proti Slovákům, o kterých se říká, že mají kvalitní mladé ročníky, prověřili vás dostatečně?

Já si myslím, že nás prověřili parádně, byly to super a vyrovnané zápasy. Je poznat, že slovenský hokej jde v mládežnických kategoriích nahoru, hlavně v ročnících 2004 a 2005 mají…

FOTO: Súkromný archív L.P.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.