Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Prvá generálna manažérka? NHL má vážnu adeptku

2 min read

Zdroj obrázku: AP Photo

Doteraz bolo niečo takéto nevídané, no spoločnosť i hokej sa vyvíja a renovuje. Čo by ste povedali na to, keby váš obľúbený klub NHL prijal na pozíciu generálneho manažéra ženu?

Len pred asi polrokom obehla svet informácia, že švajčiarsky klub SC Bern najal do manažérskeho kresla ženu. Florence Schellingová sa stala prvou generálnou manažérkou v svetovom profesionálnom hokeji. Nateraz to ostáva v Európe, no ani NHL tento nápad, zdá sa, nezavrhuje.

Nového generálneho manažéra predstavila organizácia Florida Panthers iba nedávno. Stal sa ním 55-ročný Bill Zito, ktorého si klub vyhliadol z Columbusu Blue Jackets, kde pôsobil ako asistent generálneho manažéra. Manažérske skúsenosti má i z AHL.

Elliotte Friedman však do výberového konania v slnečnom štáte nahliadol hlbšie a priniesol zaujímavú novinku. Panthers čo sa týka pohovoru oslovili aj ženu – členku Siene slávy a držiteľku zlatej medaily z olympijských hier, bývalú obrankyňu Angelu Ruggierovú.

40-ročná niekdajšia hokejistka odkázala, že si vážnu ponuku premyslí. Napokon s pohovorom súhlasila, no už bolo neskoro. „Po čase zavolala späť a odkázala Floride Panthers, že chce absolvovať interview, no vtedy už boli rozhodnutí najať Billa Zita,“ objasňuje Friedman.

Ruggierová je v hokejovom svete legendou. Americká rodáčka bola svojho času najlepšou obrankyňou sveta, čo sa potvrdilo aj na medzinárodných turnajoch, kde zakaždým dominovala. Z olympiád má štyri medaily (1-2-1), z majstrovstiev sveta desať (4-6-0). Posledný zápas v kariére odohrala v sezóne 2011/12. ESPN ju v roku 2004 zaradili do rebríčka šestnástich najlepších športovkýň na svete.

Odmietnutím zo strany Panthers však tento príbeh nekončí. Pravdepodobne sa iba začne. Ruggierová nad ponukou uvažovala a zapáčila sa jej, preto určite neváha zaujímať sa o funkcionársku pozíciu v najlepšej hokejovej lige sveta. V podobnom duchu sa vyjadril aj Friedman.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.