Progres ve vyjednávání, Olympiáda v Číně bude s hráči z NHL!

Nechceme to zakřiknout, avšak poslední zpráva z diskuze mezi NHL a Mezinárodním olympijským výborem je velmi pozitivní. Jednání dlouho stála na jednom bodu, kvůli kterému se hráči z NHL nezúčastnili posledních Olympijských her, nyní byl schválen. O co jde?

Zdá se, že se jedná o banální věc a mnozí fanoušci ji nechápou. Důvod je ale zřejmý. Peníze.

NHL nechce akci hradit, maximálně se bude angažovat v získání vysílacích práv. Problém byl v cestě hráčů a následném pojištění na turnaji. Nyní se s IOC (International Olympic Committee) domluvila, že tyto náklady bude platit právě druhá strana, tedy Olympijský výbor.

S informací přišel jako první Frank Seravalli, dnes již bývalý reportér z kanadské stanice TSN.

Jde o ústní dohodu, zatím není stvrzena podpisem a smlouvou, nicméně o změně stanovení z pozice IOC se nedá mluvit. Právě kontrakt mezi oběma stranami by měl být hlavním bodem příštího jednání, následovaly by diskuze o vysílacích právech, možnosti propagovat akci v Severní Americe, používání log, symbolů a tak dále.

Olympijské hry v Pekingu 2022 by měly začít 4. února příštího roku. Právě v únoru by se tak měla NHL na pár dní/týdnů zastavit, aby se hráči stihli do Číny přesunout a odehrát celý turnaj bez vynechání jediného zápasu ve svých týmech.

Naposledy se hráči NHL zúčastnili Olympijských her v roce 2014. V Soči získala zlato podle očekávání Kanada, která ve finálovém boji porazila 3:0 Švédy. Z bronzu se radovali Finové, kteří v utkání o třetí místo porazili Spojené státy jasně 5:0. Češi skončili ve své skupině na třetím místě, jelikož se jim podařilo porazit pouze Lotyše (podlehli Švédům a Švýcarům). To Slováci nezvítězili ani jednou, po prohře s USA a Slovinskem přišel velmi nadějný zápas s Ruskem, nicméně i ten nakonec prohráli 0:1 na samostatné nájezdy. Oba týmy na sebe narazily v osmifinále, vyhrálo Česko 5:3. To ale podlehlo ve čtvrtfinále Američanům. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Teemu Selänne, nejproduktivnějšími byli Phil Kessel a Erik Karlsson.

Na Olympiádě 2018 v Jižní Koreji brali zlato Rusové, jenž ve finále zdolali překvapení turnaje Němce. Třetí byla Kanada, čtvrtí Češi. Jasným lídrem kanadského bodování byl Nikita Gusev. MVP byl vyhlášen Ilja Kovalčuk.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.