Problémy so srdcom má aj Alex Stalock: Dôsledok covidu

Posledným hokejistom, ktorý sa sťahoval po umiestnení na waiver listinu, bol Alex Stalock. Kanadského brankára si vyhliadli Edmonton Oilers. Wild pred umiestnením na listinu nechránených vedeli o vysokom riziku, no museli ho podstúpiť.

Stalock sa na nové pôsobisko teší. Edmonton zatiaľ nepozná. Čo sa týka jeho návratu, panuje tu otáznik. Stalock ešte v tejto sezóne súťažne nechytal, za čo môžu aj zdravotné komplikácie. Brankár sa zveril Michaelovi Russovi z The Athletic. Covid mal naňho skrytý dopad.

Pozitívny výsledok mal vlani. Nevykazoval žiadne symptómy, no vírus sa mu „zažral“ do srdca. Vyšetrenia uňho odhalili myokarditídu, čo je zápalové ochorenie srdcového svalu. Aby sa jeho stav nezhoršil, lekári mu nariadili šesť týždňov maródky.

„Prvé týždne boli strašné. Prechádzate si internet, čítate o tom a hovoríte si: No do prdele,“ odhaľuje svoje vtedajšie pocity. „Bol som absolútne bezpríznakový, čo mi však mohlo priťažiť, lebo som bol v klasickej tréningovej záťaži, drel som pred sezónou, na moje srdce to bola záťaž.“

„Bolo to mentálne ťažké, frustrujúce, vyčerpávalo ma to. Navyše každý lekár, s ktorým som sa bavil, mi povedal, že je to niečo nové, že nevedia, čo môžu čakať. Tieto reči mi tiež nepridali na pohode,“ pokračoval skúsený gólman.

Stalock dodržal odporúčanie od lekárov a do tréningového procesu sa vrátil pred mesiacom a pol. Do zápasového diania sa stále nevrátil. Na waiver listinu musel ísť, pretože „divosi“ sa spoliehajú na Cama Talbota a Kaapa Kähkönena. 33-ročného Američana čaká po príchode do Kanady dvojtýždňová karanténa.

One thought on “Problémy so srdcom má aj Alex Stalock: Dôsledok covidu

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.