Prídu Avalanche o kapitána? Nová zmluva je vraj v nedohľadne

Gabriel Landeskog nikdy nehral inde ako v Colorade Avalanche. Klub ho draftoval v roku 2011 z druhého miesta a 4. septembra 2012 ho menoval vtedy najmladším kapitánom histórie NHL. Ich cesty sa teraz môžu rozdeliť.

Darren Dreger, insider TSN, informuje o tom, že rokovania sú náročné a predstavy organizácie a hráča veľmi rozdielne. „Bolo mi povedané, že v rokovaniach nie sú vôbec blízko,“ povedal. „Nastavenie Colorada Avalanche sa musí výrazne zmeniť, ak sa tak nestane, Landeskog s určitosťou odíde na trh.“

28-ročný krídelník zarábal v posledných siedmich rokoch 5 571 429 dolárov ročne. Nevedno, aké sú jeho platové predstavy ohľadom novej zmluvy. Dreger dodáva, že proces je v podstate stále len na svojom začiatku, ale spojenie nevyzerá byť silné.

„Lavíny“ nemôžu dať Landeskogovi, čo si zažiada. Pod stropom síce majú 25 miliónov dolárov, ale na novú zmluvu čakajú aj Brandon Saad, Cale Makar, Philipp Grubauer a ďalší. Landeskog ale vie, že oňho bude záujem – podľa informácií sú St. Louis Blues pripravení, ak sa dostane na trh, okamžite mu predložiť veľmi výhodnú ponuku.

V poslednej sezóne patrili Avs medzi najvážnejších favoritov na Stanley Cup, avšak nezadarilo sa. Landeskog patril v play-off medzi kľúčových hráčov, v 10 stretnutiach bodoval 13-krát. V základnej časti zaknihoval 52 (20+32) bodov v 54 zápasoch, zažil jednu z najlepších sezón v kariére.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.