Price bude voľný pre Seattle! Zrušil klauzulu, Canadiens si ochránia Allena

Keď pred štyrmi rokmi vstupovali do NHL Vegas Golden Knights, vzali si prevereného veterána Marca-André Fleuryho. Podobné lákadlo čaká aj na súčasného nováčika súťaže. Carey Price bude k dispozícii Seattlu ako voľný hráč!

Už včera večer sa na Twitteri šuškalo, že Canadiens uvažujú o tom, že presvedčia Careyho Pricea, aby zrušil klauzulu o nevymeniteľnosti. Na prvý pohľad znie tento nápad ako nonsens, no má svoje opodstatnenie. Kanadský gólman súhlasil a Habs si ochránia Jakea Allena.

Kľúčový článok zostavy finalistu teda zostane voľný, napriek tomu bude pre Rona Francisa veľkou dilemou, či si ho vziať. Problémom je jeho zmluva, Habs sa viac-menej spoliehajú na to, že Kraken odradí a Price ostane v Montreale.

Pri podpisovaní zmluvy akoby Canadiens mali krištáľovú guľu a v nej napísaný rok expanzného draftu. Price zostane voľný, no Seattle by si zaňho musel poriadne zaplatiť. Nejde len o to, že má už takmer 34 a zmluvu do konca sezóny 2025/26.

Vedenie Kraken iste upútajú podpisové bonusy. Price dostáva každý rok na ruku istú čiastku peňazí, tú z tých vyšších zinkasuje práve tento september – až 11 miliónov dolárov. Podobné maniere pri podpisovaní väčšinou robia bohaté kluby. Ak sa Seattle rozhodne urobiť z neho svoju novú jednotku, hneď v septembri mu budú musieť pripraviť šek s 11 miliónmi.

V podobnom duchu sa vyjadruje aj LeBrun. Canadiens sa skrátka tak trochu spoliehajú na to, že Kraken odmietnu jeho v dnešnej dobe rizikový kontrakt.

Stať sa však môže čokoľvek. Aj to, že Price napokon zakotví v Seattli a stane sa ich novou jednotkou. Kraken už údajne majú vyhliadnutého gólmana Chrisa Driedgera, s ktorým podpíšu kontrakt ako s potenciálnym voľným hráčom.

FOTO: NHLPA.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.