Predĺženie, nájazdy, gól sedem sekúnd pred koncom. V nočných drámach bodoval aj Tatar

V akcii bolo trio Slovákov a dvaja Česi. Dnes v noci priniesla Národná hokejová liga tri duely, všetky sa skončili jednogólovým rozdielom.

New Jersey Devils 4:3 Chicago Blackhawks

Jediným zápasom, do ktorého nastúpili Česi a Slováci, bol ten medzi New Jersey a Chicagom. V drese domácich korčuľovali Tomáš Tatar, Christián Jaroš, Marián Studenič a Pavel Zacha, zástupcom Blackhawks bol Dominik Kubalík.

Postavou zápasu bol dvojgólový Jack Hughes. V drese „diablov“ debutovali obrancovia Dougie Hamilton a Christián Jaroš aj útočník Tomáš Tatar.

Divoký zápas odštartoval v sedemnástej sekunde gólom práve Hamilton. Od Gravesa dostal peknú prihrávku a z medzikružia nezaváhal. Blackhawks potom od Hamiltona dostali možnosť zahrať si v presilovke, nevyužili ju.

Odveta za Hamiltonov gól prišla v 51. sekunde prostrednej časti hry, presadil sa Alex DeBrincat. Do konca tretiny však šli do vedenia opäť domáci, v 38. minúte ich na koňa posadil Jack Hughes.

Tretiu tretinu gólovo otvorili Devils, presadil sa Andreas Johnsson. Asistoval mu Tomáš Tatar. Na opačnej strane bola v 57. minúte zásluhou Dacha využitá päťminútová presilovka. Na 3:3 vyrovnal 26 sekúnd pred koncom riadnej hracej hry Dominik Kubalík.

Predĺženie troch proti trom netrvalo dlho. Nádherným sólom sa predviedol Jack Hughes a výstavným spôsobom rozhodol o dvoch bodoch pre New Jersey.

NEW JERSEY DEVILS 4:3pp CHICAGO BLACKHAWKS (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
1. Hamilton (Graves, Bratt), 38. Hughes (Šarangovič, Kuokkanen), 47. Johnsson (Mercer, Tatar), 61. Hughes (Graves) – 21. DeBrincat (Kane, Johnson), 57. Dach (Johnson, Kane), 60. Kubalík (Hagel, Jones)
Brankári: Bernier 24/27 – Lankinen 25/29

Philadelphia Flyers 4:5sn Vancouver Canucks

Najbohatším na góly bol spomedzi tria nočných duelov ten vo filadelfskom Wells Fargo Center. Flyers privítali Canucks.

Duel bez československej stopy (Jaroslav Halák sedel na lavičke náhradníkov) otvoril tesne po skončení presilovky s prispením súperovho obrancu Joel Farabee.

V druhej tretine „kosatky“ aktivovali svoj gólostroj. Ich prvý zásah zaknihoval Vasilij Podkolzin v 23. minúte. O minútu a pol naňho nadviazal Elias Pettersson. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 30. minúte Alex Chiasson. Návrat do zápasu zariadil „letcom“ Cam Atkinson, ale do konca druhej časti hry Vancouver opäť odskočil zásluhou JT Millera.

Vancouveru to padalo len do jednej brány, keďže ani v tretej tretine nedokázali prepasírovať puk do siete. Naopak, činil sa ich súper. Najprv znížil v čase 17:43 Travis Konecny v presilovke, a potom sa v 59. minúte presadil Claude Giroux.

V predĺžení gól nepadol, na rad prišli nájazdy. V tých sa nemýlil ani jeden zo strelcov Canucks. Prvý gól strelil Pettersson, rozhodujúci JT Miller.

PHILADELPHIA FLYERS 4:5sn VANCOUVER CANUCKS (1:0, 1:4, 2:0 – 0:0, 0:1)
7. Farabee (Ellis, Provorov), 33. Atkinson (Farabee, Yandle), 58. Konecny (Couturier, Yandle), 59. Giroux (Couturier, Ellis) – 23. Podkolzin (Myers, Ekman-Larsson), 25. Pettersson (Miller, Chiasson), 30. Chiasson (Miller, Hughes), 38. Miller (Pettersson, Garland), rozh. nájazd Miller
Brankári: Hart 35/39 – Demko 31/35

Anaheim Ducks 1:2 Minnesota Wild

Napínavý vstup do sezóny, dráma, ktorej hlavnou postavou bol Marcus Foligno. Dlho sa zdalo, že aj tretí duel pôjde do predĺženia. Napokon z neho Anaheim vyšiel bodovo naprázdno.

Prvá tretina sa obišla bez gólu, ale s vyhrotenými emóciami. Tie podčiarkla bitka Marcusa Foligna a Maxa Jonesa.

Otvárací a jediný gól Ducks strelil na samom začiatku prostrednej dvadsaťminútovky Jakob Silfverberg. Asistovali mu Shattenkirk s Fowlerom. Pokračovalo sa v tvrdej, často nedisciplinovanej hre. Ako prvý, tak i druhý gól zápasu padol z početnej prevahy. Misky váh vyvážil v 38. minúte Kevin Fiala po asistenciách Zuccarella a Kaprizova.

Ako vo všetkých ostatných tretinách, aj v poslednom dejstve mali viac z hry a streleckú prevahu minnesotskí „divosi“. Anthony Stolarz v bráne Anaheimu chytal výborne, ale na záverečný tlak Minnesoty nestačil. Drámu ukončil 7,2 sekundy pred koncom Marcus Foligno bojovnosťou po závare pred bránou domáceho mužstva.

ANAHEIM DUCKS 1:2 MINNESOTA WILD (0:0, 1:1, 0:1)
21. Silfverberg (Shattenkirk, Fowler) – 38. Fiala (Zuccarello, Kaprizov), 60. Foligno (Dumba, Brodin)
Brankári: Stolarz 41/43 – Talbot 28/29