Predators chcú predĺžiť zmluvy s Ekholmom aj Forsbergom, stihnú to?

Nashville Predators majú vo svojich radoch dve veľké ryby, ktoré by im o rok mohli odplávať do vôd trhu s voľnými hráčmi. Ide o obrancu Mattiasa Ekholma a útočníka Filipa Forsberga, ústredné postavy mančaftu.

Manažment klubu sa netají tým, že už teraz začali kuť novú zmluvu pre Ekholma. Švédsky bek má pre Predators veľkú cenu, chcú si jeho služby poistiť s predstihom a nedostať sa do úzkych.

„Keďže sme už vyriešili situáciu Juuseho (Sarosa, pozn. red.), začíname sa sústrediť na Ekholma,“ potvrdil pre ESPN rádio generálny manažér David Poile. „Včera som sa bavil s jeho agentom a dohodli sme sa, že sa porozprávame znovu buď už tento, alebo nasledujúci týždeň.“

31-ročný švédsky zadák vstupuje do poslednej sezóny šesťročnej zmluvy, ktorú podpísal 26. októbra 2015, teda tiež so zhruba ročným predstihom. Zarába len 3,75 mil. dolárov, jeho kontrakt je neuveriteľne výhodný, jeden z najvýhodnejších v pomere cena/kvalita v celej súťaži.

Budúci kontrakt bude vyšší a Ekholm zrejme bude opätovne chcieť dlhodobú istotu. Spoločne s Romanom Josim sú kľúčovými súčasťami defenzívy „predátorov“. Na budúci kontrakt si však Poile bude musieť dať pozor, pretože Ekholm bude mať na jeho začiatku už 32 rokov.

Pre zaujímavosť, kapitán Josi poberá 9,059 mil. dolárov ročne.


Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je patreon-1024x190.png

Spolu s Ekholmom by mohol predĺžiť aj jeho krajan Filip Forsberg. Ten by sa o rok mohol takisto stať neobmedzene voľným hráčom a pre Predators predstavuje jednu z priorít, hoci sa nezdá, že je v ich rebríčku hodnôt vyššie ako Ekholm.

Poile sa s ním ani jeho agentom zatiaľ nerozprával. „Krátko pred tréningovým tempom to urobíme, aby sme zistili, ako o celej záležitosti premýšľa Filip. Tí dvaja sú našimi prioritami,“ doplnil Poile.

Čerstvo 27-ročný forvard odohral v poslednej sezóne 39 stretnutí so ziskom 32 (12+20) bodov a stal sa najproduktívnejším útočníkom tímu. Druhý Calle Järnkrok pritom odohral o desať duelov viac.

Forsberg poberá šesť miliónov ročne, blíži sa ku koncu šesťročnej zmluvy.

Predators majú výhodu, že sa nebudú musieť zaoberať nabitým platovým stropom. Momentálne pod ním majú asi 12,7 mil. dolárov, o rok pri končiacich zmluvách to zatiaľ vychádza na zhruba 35 miliónov dolárov. S vyplatením Ekholma a Forsberga by nemuseli mať problém a vedia, že oboch potrebujú. Odchod jedného či druhého by urobil závažné komplikácie v zostave.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.