Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Prečo Kessel musel odísť? Jeho vzťah so Sullivanom bol veľmi zlý

2 min read

Medzi hráčmi a trénermi to niekedy vzbĺkne a ako vo všetkých ľudských vzťahoch, aj tu sa nájdu dvojice, ktoré si nie sú sympatické a neradi spolupracujú. Reči o Philovi Kesselovi ako rozbíjačovi kabíny tu vždy boli i budú a novinár Josh Yohe k nim ešte istým spôsobom pridal v článku na portáli The Athletic.

Je insiderom Pittsburghu Penguins a zameral sa na odchod 32-ročného amerického rodáka z klubu do Arizony Coyotes. Ten sa uskutočnil pred sezónou 2019/20. Vedenie Pens zaňho zinkasovalo útočníka Alexa Galchenyuka a obrancu-prospekta Pierre-Oliviera Josepha.

„Som veľmi nadšený, že sa stávam súčasťou Coyotes,“ povedal Kessel bezprostredne po uskutočnení trejdu. „S Rickom (Tocchetom, hlavným trénerom Yotes, pozn.red.) máme dobrý vzťah, som rád, že sa stane mojím trénerom a dosiahneme v Phoenixe veľké veci. Prichádzam, aby som robil to, čo viem najlepšie, a teda pomôcť môjmu tímu vyhrať toľko zápasov, koľko je len možné.“

Práve vzťah s Tocchetom ho doviedol k snahe dostať sa do púšte. Slnečná Arizona bola na prvom mieste jeho rebríčka. „Bol som úplne oboznámený s tým, že prvým miestom, kam chcel Phil ísť, bola Arizona,“ potvrdil generálny manažér Penguins, Jim Rutherford.

Dobrý vzťah s trénerom bolo niečo, čo Kesselovi chýbalo v Pittsburghu. Ťažko povedať, či to bol on alebo Mike Sullivan, kto tejto situácii dopomohol viac, no nemenovaný hráč Pittsburghu sa s Yohem podelil o nasledovný príbeh:

„Nemyslím si, že Phil neznášal Sullyho. Jednoducho si myslím, že Phil celkovo nemá rád trénerov alebo situácie, keď mu niekto hovorí, čo má robiť. Sully po ňom raz počas letu vyletel preto, že nehral viac na oboch stranách klziska. Keď sa Sully vracal späť k svojmu sedadlu, Phil sa pozrel hore a povedal: Do r*ti s ním. Všetci sme mali veľmi radi Phila a stále to tak je. Všetci máme radi a rešpektujeme aj Sullyho. Je to skvelý tréner. Tí dvaja ale mali svoje chvíľky.“

Pravdou však je, že v istom slova zmysle došlo na slová trénera Sullivana. Kessel počas pôsobenia v Pittsburghu zbieral body na bežiacom páse a veľmi sa spoliehal na spoluhráčov. Kým vlani za 82 duelov pozbieral 82 bodov, z toho 27 gólov, v tejto sezóne odohral 70 stretnutí a zaknihoval len 38 bodov a 14 gólov.


Vo vlaňajšom blogu Samuel Tirpák tento scenár takmer do bodky predpokladal. Prečítajte si ho tu

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.