Prebudil sa pod farmárskym koučom. Zibanejad so šiestimi bodmi v jednej tretine!

Tri góly a tri asistencie. Šesťbodový duel sa v NHL nevidí každý deň a kto by to čakal od hráča, ktorý bol za svoju pomerne vysokú neproduktivitu kritizovaný. Dnes v noci však bol Mika Zibanejad strojcom vysokého víťazstva New Yorku Rangers.

„Jazdci“, hoci pod vedením farmárskych koučov a asistenta generálneho manažéra Chrisa Druryho rozstrieľali Philadelphiu Flyers 9:0. Výsledok bol konečný už po druhej tretine. V tej Rangers nastrieľali sedem gólov, čo sa im podarilo prvýkrát po dlhých 50 rokoch.

Mika Zibanejad prispel ku gólostroju v druhej časti hry šiestimi bodmi a čistým hetrikom. Skóroval v presilovke, oslabení aj rovnovážnom stave. Pred duelom mal v 27 dueloch nevábnych jedenásť bodov, no toto číslo sa za sedemnásť minút hry zdvihlo na 17. Naposledy Rangers vyhrali 9:0 31. marca 1986.

„Myslím si, že sme boli pripravení od samého začiatku,“ povedal po zápase Zibanejad. „Ukázali sme veľké úsilie, hrali sme ako tím. Boli sme za to odmenení, špeciálne v druhej tretine. Je to úžasný pocit, dnes sme dosiahli skvelé víťazstvo.“

Rangers viedol ako hlavný tréner záskok z farmy, Kris Knoblauch. Kouč David Quinn i jeho asistenti boli zapísaní na covid protokol.

„Nemáte veľa času o tom premýšľať,“ cituje Knoblauchovu pozápasovú reakciu CBC. „Keď sa začal zápas, bol som trochu nervózny, ale zároveň aj nadšený. Na túto noc s určitosťou nikdy nezabudnem.“

One thought on “Prebudil sa pod farmárskym koučom. Zibanejad so šiestimi bodmi v jednej tretine!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.