„Pravidlá sú pravidlá,“ vraví Ovečkin. Ako na karanténu reagujú Rusi z Washingtonu?

Od suspendácie Alexandra Ovečkina, Dmitrija Orlova, Iľju Samsonova a Jevgenija Kuznecova uplynuli štyri zápasy. Včera sa do tréningového procesu vrátili dvaja z menovaných, Ovečkin a Orlov.

Po tréningu, pochopiteľne, dostali spŕšku otázok. Novinári im dali priestor reagovať na trest, povinnosť ísť do izolácie a ohodnotiť karanténu.

„Je to naprd,“ povedal Ovečkin na fakt, že musel byť v karanténe. „Nikto nechce byť suspendovaný. Už je koniec. Poučím sa z toho a idem ďalej. (…) Cítim sa odpočinutý a pripravený ísť do akcie. Samozrejme som toho zatiaľ na ľade veľa nestrávil, ale o to viac som sa snažil udržiavať sa vo forme v posilňovni a pri behaní. Pokúsil som sa z toho vyťažiť maximum.“

Ovečkinova manželka dosť zostra a s ironickým tónom reagovala na skutočnosť, že sa jej manžel podrobil karanténe a klub dostal pokutu. „Samozrejme, že COVID-19 nemôžete chytiť na striedačke, v šatni či pri oslave gólov. Hráči sa nemôžu infikovať ani v reštaurácii, obchode či nákupnom centre. Nákaza účinkuje len na hotelovej izbe,“ povedala okrem iného podľa iDnes.

Ovečkin si uvedomuje, že pravidlá platia pre každého. „Pravidlá sú pravidlá,“ dodal. „Skrátka keď urobíte chybu, stojí vás to nejakú cenu.“

Kapitán na tréningu korčuľoval v druhej formácii s T.J. Oshiem a Richardom Pánikom. Okrem „Oviho“ sa medzi spoluhráčov vrátil zadák Dmitrij Orlov. Ten zas trénoval po boku slovenského beka Martina Fehérváryho. Pred zápasom s Bostonom naznačil, že ak by aj nehral, nezazlieval by to nikomu.

„Je to na tréneroch. Keď nehráte desať dní, je náročné vrátiť sa späť. Hlavne, ak ostatní hrajú a sú v dobrej forme,“ vyjadril sa. A čo karanténa? „Bola ťažká, lebo som tam nemal svoju rodinu. Chýbal mi aj tím a zápasy. Trochu som trénoval, ale ak nie ste na ľade a nekorčuľujete, je ťažké vrátiť sa a ihneď byť výborný.“

Ako sme písali prednedávnom, Capitals bez ruského kvartita šliapu ako švajčiarske hodinky.

Rečou čísel:

Od úvodu sezóny do porušenia pravidiel odohrali štyri zápasy, z ktorých si odniesli šesť bodov. Získali teda 75% všetkých bodov. Za jedno stretnutie strieľali 3,75 gólov, inkasovali 3,25. Využívali 25% presiloviek, marili 81,3% súperových početných výhod.

Bez ruskej štvorice odohrali Caps takisto štyri zápasy. Opäť bez prehry po riadnej hracej dobe, ale so siedmimi bodmi, čo činí zisk 87,5% všetkých bodov. Za rovnaký časový úsek boli lepší len Toronto, Boston a Dallas (zisk 100% bodov). Útok zostal nezmenený na hodnote 3,75 streleného gólu, čo sa zlepšilo, je obranná činnosť, keďže Capitals inkasujú len 2,75 gólu v zápase. Bez Ovečkina premieňajú neuveriteľných 55,6% presilových hier. Čo sa zhoršilo, je hra v oslabení (69,2%).

„Toto bola skvelá odpoveď od mojich spoluhráčov,“ pochvaľuje si mančaft najväčšia hviezda Caps, Alex Ovečkin. „Zbierali body, čo je najdôležitejšie. Som šťastný, že dostali priestor nové tváre, uviedli sa vo výbornom svetle. Bolo zábavné to sledovať.“

Do nočného stretnutia proti Bostonu Bruins napokon naskočil iba Ovečkin. Hral v druhej formácii a pripísal si gól a asistenciu. Rozhodol o výhre Washingtonu Capitals po predĺžení.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.