Pozor, prichádza trejd! Blackhawks a Panthers si vymenili dokopy piatich hráčov

Veľký trejd zahŕňajúci šesť položiek je skôr výnimkou, ako pravidlom. Napriek tomu dnes píšeme už o druhom takom. Skoro ráno sme priniesli informáciu o výmene medzi Islanders a Devils, pred pár minútami sa dohodli Blackhawks a Panthers.

Podľa informácie, ktorú zverejnil Pierre LeBrun už pred asi hodinou, o tom, že sa varí výmena, vedel. Opäť sa nemýlil. Kým Hawks získali duo forvardov, jedného beka a nízku draftovú voľbu, u Cats privítajú útočníka a obrancu.

Celý trejd znie takto:

Florida Panthers angažovali obrancu Lucasa Carlssona a útočníka Lucasa Wallmarka z Chicaga Blackhawks. Do „veterného mesta“ ako protihodnotu zaslali útočníkov Bretta Connolyho a Henrika Borgströma, obrancu Rileyho Stillmana a voľbu v siedmom kole draftu 2021.

Všeobecne sa očakávalo, že „panteri“ pôjdu po významnejšom defenzívnom mene. Ich dres napokon neoblečie žiaden skúsený hráč. Naopak. Lucas Carlsson odohral v NHL dokopy iba 18 zápasov, v súčasnom ročníku 14 so ziskom asistencie.

Výmena môže naznačovať, že Cats chystajú príchod známejšieho mena do obranných radov. Z platového stropu uvoľnili zmluvu Bretta Connolyho, ktorý poberá hneď 3,5 milióna dolárov ročne. V sezóne 2020/21 však zaknihoval biedne štyri body v 21 dueloch.

2 thoughts on “Pozor, prichádza trejd! Blackhawks a Panthers si vymenili dokopy piatich hráčov

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.