Potvrdené! Kučerov a Stamkos nastúpia do prvého zápasu play-off

Vynechal celú základnú časť, aby sa mohol predstaviť od začiatku vyraďovacích bojov. Jeho spoluhráči misiu postúpiť s prehľadom zvládli a na floridské derby im príde pomôcť Nikita Kučerov. Hviezdny Rus zažije sezónnu premiéru dnes v noci, hrať bude i strelec Steven Stamkos.

Správu potvrdil hlavný kouč Jon Cooper. Novinári sa ho pýtali, či nastupujú len pre hviezdne mená, alebo mu aj na tréningu ukázali, že budú rozdielovými hráčmi. Tréner potvrdil druhý variant. Kým ruský útočník zmeškal celú základnú časť, Stamkos bol mimo hru od začiatku apríla.

„Teraz sa cítim výborne,“ pochvaľuje si Kučerov. „Nič ma neobmedzuje. Cítim sa silnejší, asi viac ako predtým.“

Vo vlaňajšom play-off bol Kučerov veľkým lídrom tímu. Ofenzívna mašina na body potvrdila svoju povesť. Dnes 27-ročný krídelník zaknihoval 34 (7+27) bodov v 25 dueloch, čím vytvoril nový klubový rekord. Opačným prípadom bol Stamkos, odohral jediný duel, tretí finálový, v ktorom strelil pamätný gól.

V sezóne 2020/21 stihol Stamkos 38 duelov. V tých zaknihoval 34 bodov za 17 gólov a rovnaký počet asistencií. Kapitán Bolts je po základnej časti ich druhým najlepším strelcom, hoci vynechal 18 zápasov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.