Posledná šanca pre Samsonova? Ruský brankár podpísal ročný kontrakt

Iľja Samsonov bol bez zmluvy a rokoval o novej. Za normálnych okolností by sme mu ešte pred minulou sezónou tipli viacročný kontrakt na viac miliónov, ktorý by hokejovému svetu vyslal jasný signál o budúcej jednotke Washingtonu Capitals.

Ruský gólman však od klubu z hlavného mesta dostal len ročnú zmluvu s platom dva milióny dolárov. Zrejme ide o jeho poslednú šancu udržať sa v NHL. Prichádza po spackanej sezóne.

Samsonov v nej odchytal 19 stretnutí s 90,2-percentnou úspešnosťou zásahov a priemerom 2,69 inkasovaných gólov na zápas. S Jevgenijom Kuznecovom tvorili zrejme najkontroverznejšie duo súťaže – najprv boli členmi ruského kvarteta, ktoré sa nakazilo covidom pri porušení pravidiel na hotelovej izbe, potom sa u nich komplikácie ohľadom ochorenia a karantény objavili i pred play-off.

Obaja boli dvakrát potrestaní realizačným tímom tak, že ich posadili ako zdravých náhradníkov na tribúnu z disciplinárnych dôvodov.

Samsonova navyše výkonmi predbehol Vítek Vaněček, ktorý bude v drese Washingtonu chytať aj v budúcom ročníku, hoci bol chvíľu súčasťou organizácie Seattle Kraken.

24-ročný rodák z Magnitogorsku mohol požiadať o arbitráž, neurobil tak. Ako neobmedzene voľný hráč prijal krátku ponuku od Caps.


FOTO: russianmachineneverbreaks.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.