Oh My Hockey|20. máj 2021 o 06:53

V úvodnom zápase série prvého kola medzi Edmontonom Oilers a Winnipegom Jets síce strelecky dominovali "olejári", no hokej sa hrá na góly. A tých predviedli viac "stíhačky". Winnipeg vyhral na edmontonskom ľade otváracie stretnutie prvého kola a získal výhodu.

Okrem strohého konštatovania výsledku bije do očí ďalšia vec. Jets v prvom dueli našli recept na súperovho kapitána, obávaného Connora McDavida. Hoci na ľade strávil 23 minút a 14 sekúnd, dovolili mu len dvakrát vystreliť na bránu. Okrem toho mala hviezda súťaže problémy aj na vhadzovaniach.

"Takýto hokej sme zo strany Jets čakali," povedal McDavid po zápase na to, že nedostal takmer žiadny priestor. "Aj tak sme ale urobili veľa dobrých vecí, často sme držali puk. Ťažko sa nám hľadala cesta do brány." Podobne sa vyjadril jeho kolega Darnell Nurse, tvrdil, že Oilers majú aj po prehratom stretnutí na čom stavať.

Oilers sa dostali do vedenia v zápase gólom Jesse Puljujärviho v 29. minúte. O dve a pol minúty mu odpovedal Tucker Poolman. V tretej tretine prekonal Mikea Smitha v bráne Edmontonu po kurióznej situácii Dominic Toninato. Ostávajúce dva presné zásahy zaznamenali Jets do prázdnej brány. Všetci z prvej formácie Winnipegu (Scheifele, Connor, Wheeler) zaznamenali po dva body.

Edmonton Oilers 1:4 Winnipeg Jets (0:0, 1:1, 0:3)
29. Puljujärvi (Barrie, Nurse) - 32. Poolman (Wheeler, Thompson), 50. Toninato (Stanley, Thompson), 59. Connor (Scheifele, Pionk), 59. Wheeler (Connor, Scheifele)
Brankári: Smith 18/20 - Hellebuyck 32/33

ĎALŠIE PREDĹŽENIE

Aj v treťom dueli série medzi Bostonom a Washingtonom sme mali možnosť vidieť predĺženie. Tentoraz najdlhšie zo všetkých troch. Po prvýkrát sa hralo v Bostone, na tribúny sa vďaka uvoľneniam dostalo 4 565 fanúšikov.

"Medvede" svojich priaznivcov nesklamali. Hoci v zápase dvakrát prehrávali, zakaždým sa otriasli a v druhom predĺžení rozhodli. Skóre otvoril v druhej tretine gólom v presilovke Alexander Ovečkin. V 30. minúte odpovedal ruskému strelcovi Taylor Hall, avšak do konca tretiny prinavrátil Capitals vedenie Nic Dowd. V tretej časti hry sa jediným strelcom stal Brad Marchand. Najdlhšie predĺženie tohtoročných vyraďovacích bojov rozhodol po 25 minútach Craig Smith.

"Snažil som sa do toho vletieť, hovoril som si, že sa mi môže podariť získať puk. Nakoniec mi nechali veľa priestoru a vyšlo to," hovoril po zápase šťastný Smith.

Zápasy medzi Bostonom a Washingtonom bývajú tesné. Už po jedenásty raz za sebou sa v play-off stalo, že skončili jednogólovým rozdielom. Väčší ako jednogólový rozdiel sme vo vyraďovacích bojoch medzi týmito súpermi videli naposledy ešte v roku 1998.

Štvrtý zápas série sa odohrá v noci z piatka na sobotu o pol jednej. "Očakávam, že to bude podobný zápas, ako ten dnešný," povedal Peter Laviolette, kouč Caps. "Skrátka budete dúfať, že na jeho konci budete mať vyšší počet gólov ako súper."

Za Capitals prvýkrát v play-off chytal Samsonov, poradil si so 40 strelami.

Boston Bruins 3:2p Washington Capitals (0.0, 1:2, 1:0 - 1:0)
30. Hall (Smith, Miller), 52. Marchand (Bergeron, McAvoy), 86. Smith - 29. Ovečkin (Mantha), 39. Dowd (Hathaway)
Brankári: Rask 35/27 - Samsonov 40/43

ELEKTRIZUJÚCA ATMOSFÉRA

V Caroline sa na hokej dostalo dvanásťtisíc divákov. Bez výčitiek sa dá objektívne zhodnotiť, že tu panuje vynikajúca atmosféra, jedna z najlepších, akú pri aktuálnych reštrikciách zažijete. Domácich doviedla k výhre aj v druhom zápase série.

Duel medzi Hurricanes a Predators bol vyrovnaný, 59 minút o jedinom góle. Ten strelil v deviatej minúte Sebastian Aho. Napriek veľkému počtu presiloviek sa Nashvillu nedarilo prekonať Alexa Nedeljkovica, a to počas celého zápasu. Pokoj do duše vniesol "hurikánom" gólom do prázdnej brány v čase 19:07 Aho a definitívnu bodku za stretnutím pridal o 25 sekúnd neskôr Foegele.

Hoci Caroline chýbal kľúčový bek Jaccob Slavin, odvrátila všetkých sedem oslabení. "Zdalo sa mi, že ich bolo ešte viac," povedal po zápase viditeľne vyčerpaný Nedeljkovic. Na podobnú nedisciplinovanosť si budú musieť Canes dávať väčší pozor, hoci Nashville patril v základnej časti k horším tímom v rámci využívania týchto situácií.

Carolina Hurricanes 3:0 Nashville Predators (1:0, 0:0, 2:0)
9. Aho (Svečnikov, Hamilton), 60. Aho (Pesce), 60. Foegele (Fast)
Brankári: Nedeljkovic 32/32 - Saros 28/30

MACKINNONOV HETRIK

Najviac gólov padlo v dueli medzi Coloradom Avalanche a St. Louis Blues. Už úvodná minúta naznačila, akým smerom sa bude zápas uberať.

Prvý gól zápasu strelil po pol minúte hry Joonas Donskoi. V prvej dvadsaťminútovke naňho nadviazal Nathan MacKinnon v presilovej hre. Spolupráca tých dvoch zafungovala pri góle na 3:0 v 24. minúte. Keď sa zdalo, že je všetko v poriadku, pridali "bluesmani" a do druhej prestávky stihli znížiť zásluhou Blaisa. Po Kadriho zákroku na hlavu Faulka dostali Blues možnosť hrať päťminútovú presilovku, ktorú na gól premenil Schenn. Gólové hody v tretej tretine pokračovali zásluhou MacKinnona v 56. minúte. Už o 15 sekúnd neskôr znížil na rozdiel jedného gólu Hoffman, avšak v hre bez brankára sa do odkrytej brány trafil najprv Saad a neskôr MacKinnon, čím skompletizoval hetrik.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Porazíte McDavida, porazíte Oilers? Connor mal dve strely na bránu, Edmonton prehral