Ponuky z NHL neprichádzajú. DeAngelo možno zakotví v AHL

Kariéra Tonyho DeAngela je jedným veľkým otáznikom. Niekdajší obranca New Yorku Rangers má na rováši početné incidenty, ktoré sa diali na ľade aj mimo neho. Zavaril si tak, že oňho aktuálne v NHL nie je záujem.

„Jazdci“ sa ho pôvodne snažili vymeniť. Špekulovalo sa o záujme niektorých klubov, väčšina z týchto dohadov však bola vyvrátená. Generálny manažér Jeff Gorton vidí, že tadiaľ cesta nevedie, no zaprisahal sa, že 25-ročný Američan už za jeho klub neodohrá jediný duel.

Poslať ho na farmu by bolo jednoduché, no DeAngelo je pravdepodobne vylúčený aj v Hartforde. Jedinou cestou, ktorá ho podľa Franka Seravalliho privedie späť na klziská, teda asi bude hosťovanie v rámci AHL. Farmársku súťaž by si mohol zahrať v inom drese.

Otázne je, či sa nájde záujemca. V NHL sa na „prevýchovu“ problémového DeAngela neodhodlal nikto. AHL je síce o dosť iná súťaž, ani tam však o problémy v kabíne nestoja. A tých mal podľa správ požehnane. Definitívnou bodkou bola ostrá hádka s brankárom Alexandarom Georgijevom.

„Samozrejme, že som sklamaný z toho, ako skončilo moje pôsobenie v New York Rangers, ale rozhodne tu nebudem sedieť a hrať sa na obeť,“ povedal pred časom bek s naštrbenou povesťou pre NY Post. „Z hokejového hľadiska som iste urobil niekoľko chýb. Občas som riešil veci s horúcou hlavou. Ako prvý na to poukážem a nebojím sa za to vziať zodpovednosť. Snažil som sa z každej poučiť a byť lepší, ale stali sa isté okamihy, keď som prekročil čiaru a beriem za to zodpovednosť. Tá vec s Alexom, proste to tam vzbĺklo.“

Veľa problémových hráčov či trénerov si našlo nový angažmán v KHL. Nie je nereálne, že to bude aj Tonyho prípad. V tejto sezóne stihol pred vylúčením z tímu odohrať šesť duelov so ziskom jednej asistencie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.