Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Pokračovať v sezóne údajne nechce až 75 percent hráčov!

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Je to šokujúce alebo očakávané? Vedenie NHL chce sezónu dohrať silou-mocou, a to i napriek faktu, že celosvetovo stále zúri pandémia. Severná Amerika vôbec nie je vyliečená a hráči to pociťujú tiež. Až natoľko, že keby bolo na nich, nehrali by.

Zaujímavé detaily do tejto situácie priniesol insider Eric Engels, ktorý sa rozprával s viacerými hráčmi ligy. Ich mená, pochopiteľne, zostali v anonymite, no tieto výroky sú prinajmenšom znepokojivé. Prinášame preloženú sériu príspevkov, ktoré uverejnil na svojom twitterovom účte.

„Počas posledných dvoch dní som sa bavil s hráčmi z NHL, ktorí sú istým spôsobom zdržanliví voči štartu play-off. Budem parafrázovať niektoré z týchto rozhovorov. Všetky mená, samozrejme, zostanú v anonymite.

Jeden z hráčov povedal, že väčšina hráčov nechce pokračovať v tejto sezóne. Asi 75%. Hoci majú starosť o finančné dôsledky takéhoto scenáru, viac sa obávajú nákazy vírusom či zranenia pred sezónou 2021.

Iný hráč dodal, že hovory s NHLPA boli vtip a jediné, okolo čoho sa točili, bola finančná situácia.

Iný hráč napísal: Každý bude hrať, nikto sa tomu nevyhne. Bonus za play-off bude vyšší ako kedykoľvek predtým. Hokej má skrátka inú kultúru ako iné športy. Nikto sa tomu nevyhne.

Všetci hráči, s ktorými som sa rozprával, sú frustrovaní z toho, že stále nie je jasné, na akej úrovni bude ich bezpečnosť, ak sa začne hrať.“

1 thought on “Pokračovať v sezóne údajne nechce až 75 percent hráčov!

  1. Vůbec to není šokující – já sám jsem předpovídal, že se hráči v určité chvíli sami vzbouří, jen potřebují nějaký podnět….. Ze všeho totiž tak strašně čiší, že to je jen pro prachy, pro nic jiného. Nikdo nebere ohled na jejich zdraví a jejich rodiny. Potencionální zdravotní riziko je velké. Někteří rozumní hráči už se vyjádřili, i když zatím tak nějak potichu a decentně…. Můj názor je, že se playoff nedohraje – pokud se vůbec začne hrát.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.