Plynule po anglicky nevie, teší sa na debut: Kaprizov zarezáva v kempe Wild

Do Minnesoty Wild prišiel potom, čo klub i fanúšikov nechal čakať dlhých päť sezón. Kirill Kaprizov bol draftovaný Minnesotou Wild až zo 135. miesta na drafte 2015, ale ak naplní očakávania, bude z neho totálna krádež. 23-ročný Rus je v Minnesote a po jednom z tréningov v kempe odpovedal za pomoci prekladateľa novinárom na ich otázky.

Na tlačovke pôsobil uvoľnene. Pochvaľoval si spoluhráčov z lajny – Zacha Pariseho a Nicka Bjugstada. Vtipné na celej situácii boli jazykové okienka. Na otázku, či rozumie po anglicky, odpovedal: „Little bit. Only understand, not can say“. Novinárka, ktorá mu po zodpovedaní otázok chcela poďakovať po rusky, povedala „Ďakuju“, čo síce znamená „Ďakujem“, ale v ukrajinčine.

Tu je prepis niektorých jeho odpovedí:

Na otázku, či ho v kempe niečo prekvapilo: Nie, všetko ide podľa plánu. Niekedy ho trápi jazyková bariéra, keďže nevie po anglicky, ale spoluhráči mu vždy radi pomôžu a usmernia ho. Celkovo ide zatiaľ všetko podľa plánu.

Na otázku, ako sa mu sledovala semifinálová prehra s Kanadou, ktorú v televízii pozeral so spoluhráčom Mattom Dumbom: Sledovať zápasy so spoluhráčmi bolo skvelé, ale samozrejme nie je rád, že Rusi prehrali. Potom schytal aj nejaké podpichovačky.

Na otázku, ako si zvyká na Minnesotu v dobe, keď je tu všetko zavreté: Veľmi sa mu to nedarí, musí sedieť doma, vychádza jedine do obchodu nakúpiť si. Keď sa prisťahoval, musel navštíviť viacero obchodov, ale väčšinu času zostáva doma.

Na otázku, ako vníma fakt, že dlho čakal na odchod do NHL a keď prišiel, bude hrať bez fanúšikov a nebude môcť navštíviť všetky štadióny: Príliš o tom nepremýšľa, verí, že šancu navštíviť štadióny dostane neskôr. Sústredí sa na to, aby sa dostal na ľad a ukázal, čo je v ňom. Isteže je mu ľúto, že ho neuvidia fanúšikovia Wild, ale dôležitejšie je tvrdo pracovať.

Na otázku, ako zvláda vysoké očakávania: Veľmi ho to neberie, chce sa sústrediť na svoju hru a tím, teda veci, ktoré vie ovplyvniť. Nesleduje ani americké webstránky, no je rád, že ľudia majú o ňom vysokú mienku. Nechce sa tým dostať pod tlak.

Na otázku, kde sa naučil kreativite a skvelej hre v súbojoch jeden na jedného: Vždy sa snaží len urobiť, čo je najlepšie. Ak to funguje s touto kreativitou, tak to skrátka urobí a je rád, že to vychádza.

Na otázku, či bude v prvom zápase viac nervózny alebo nadšený: Nestíha na to ani myslieť, keďže sa všetko deje rýchlo. Každý deň má tréningy, je zaneprázdnený. Zatiaľ je pokojný, hoci vie, že bude aj mierne nervózny. Každý si tým musel prejsť, na svoj debut sa teší.

Na otázku, či sa dokáže dorozumieť so spoluhráčmi: Ľahké frázy si rozumejú, navyše dokáže porozumieť jednoduchým vetám, horšie je, keď prídu na rad zložitejšie frázy či vetné konštrukcie. Dodal, že sa deň po dni zlepšuje.

Na otázku, či mu pomáhajú ľudia okolo neho pri aklimatizácii: Každý jeden spoluhráč mu podáva pomocnú ruku, pozýva na návštevu. Nápomocní sú aj na tréningoch, ak nerozumie, dorozumievajú sa „rukami-nohami“. Vždy si nájdu spôsob, ako sa pochopiť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.