Penguins trápia problémy v bránkovisku. V hre je Fleuryho návrat

Trochu to už bolo načrtnuté včera v blogu. Pittsburgh Penguins majú momentálne v bráne duo Tristan Jarry a Casey DeSmith. A to nespĺňa očakávania. S cieľom organizácie „vyhrávať tu a teraz“ by sa však mal viazať aj spoľahlivý brankár.

U Penguins taký aktuálne chýba. Tristan Jarry v siedmich dueloch vybojoval len päť bodov. Priemerne púšťa 3,95 gólu za zápas a jeho úspešnosť je 85,7-percentná. Na brankára, do ktorého Pens vložili nádeje ako do jednotky, žalostné štatistiky.

Chrbát mu kryje Casey DeSmith. Ani ten nie je práve špičkovým gólmanom. Podobne ako Jarry má úspešnosť pod hranicou 90%. Konkrétne 88,5%. Púšťa 2,84 gólov za zápas. V jeho prospech hovorí pozitívna bilancia, na konte má štyri výhry a jednu porážku.

Ale to nestačí. Penguins sa vraj zaujímajú o posilnenie brankárskeho postu.

Veľké mená hokejového sveta, novinári Bob McKenzie a Rob Rossi, sa dokonca zhodli, že počas hľadania nového generálneho manažéra oslovili Vegas Golden Knights so záujmom priviesť do mesta Marc-André Fleuryho. Ako hovoria ich reporty, mali sa pýtať na veteránovu cenu.

Rossi zachádza do ďalších detailov. Tvrdí, že sám kanadský brankár, ktorého si kedysi Penguins vytiahli ako draftovú jednotku, by sa pred koncom kariéry rád vrátil do Pittsburghu. Pred takmer polrokom bolo zrejmé, že „zlatí rytieri“ sú ochotní obchodovať s jeho menom a ako jednotku si vybrali Lehnera.

Fleury vtedy pre The Athletic povedal: „Chcem zostať vo Vegas. Neviem, čo prinesie budúcnosť, ale miloval som každý moment, odkedy som tu prišiel.“

Logicky by sa pre Pittsburgh mohol vzdať vôle ukončiť kariéru vo Vegas. Práve v organizácii Penguins strávil krásne roky a trikrát oslavoval zisk Stanley Cupu. Po druhom prišiel rozširovací draft a od bývalého generálneho manažéra Jima Rutherforda dostal oznam, že je čas odísť. Penguins si vybrali ako novú jednotku Murrayho. Karta sa po čase obrátila a Murray sa ocitol v podobnej situácii, akurát bol jeho sokom Jarry.

Marc-André by, ak sú debaty medzi Golden Knights a Penguins stále aktuálne, mohol byť prvým väčším projektom Rona Hextalla. Ako by mohol vyzerať prípadný trejd a aké by bolo riešenie platovej situácie je úplne nejasné, keďže sa pohybujeme v rovine špekulácií.

V tomto ročníku Fleury ukazuje, že aj vo vysokom veku (36 rokov) je stále platným a špičkovým gólmanom. V šiestich zápasoch bral päťkrát dva body. Priemerom 1,68 gólu na zápas aj percentuálnou úspešnosťou 92,9% jasne prevýšil konkurenta Lehnera. Ďalším otáznikom teda je, za čo by boli Vegas ochotní Fleuryho trejdovať. A či vôbec.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.