Penguins pred uzávierkou lovia centra

Pittsburgh Penguins nezažívajú ideálnu situáciu. Hlavným chýbajúcim dielikom skladačky ich tímu je Jevgenij Malkin. Hviezdny ruský center je na listine dlhodobo zranených, vynechal už sedem duelov. A hoci sa v nich jeho spoluhráčom darilo, bolo by nezodpovedné chodiť po tenkom ľade.

Malkin nie je jediným stredným útočníkom na listine zranených. Nájdeme tam aj Teddyho Bluegera, lotyšského forvarda. Zranenie v hornej časti tela ho vyradilo už z ôsmich stretnutí. Duo nehrajúcich momentálne zaskakujú Jared McCann a Frédérick Gaudreau.

Je treba doplniť, že spomenuté zranenia skrížili „tučniakom“ plány. Preto od nich môžeme čakať aktivitu na prestupovom trhu. Pred uzávierkou by Penguins chceli získať centra. Pre Pittsburgh Post-Gazette skutočnosť potvrdil prezident hokejových operácií, Brian Burke. Pittsburgh navyše hľadá tvrdosť, preto sa dá očakávať, že center bude robustný.

Fanúšikov zaujímalo, či sa Ron Hextall neobzerá aj po brankároch. Bránkovisko robilo pittsburskej organizácii problémy, hoci sa situácia na tomto fronte viditeľne zlepšila. Tristan Jarry je zranený (hoci má status day-to-day), no vedenie by v prípade jeho absencie počítalo s Maximom Lagacem, preto nová tvár pod maskou nie je ich prioritou.

Za éry manažéra Rutherforda Penguins neváhali s výmenami draftových volieb. Dôsledkom toho ich v najbližšom drafte majú v prvých šiestich kolách len dve. Hextall preto podotýka, že s druhokolovým výberom, najvyšším, akým aktuálne Pens disponujú, nepohne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.