Penguins mali na lane Dermotta, odchod Rutherforda všetko zmenil

Len niekoľko dní späť otriasla hokejovým svetom nečakaná novinka. Jim Rutherford rezignoval na post generálneho manažéra Pittsburghu Penguins. Ako príčinu uviedol osobné dôvody.

„Bolo mi veľkou cťou slúžiť ako generálny manažér Penguins a dostať dva ďalšie majstrovské bannery na vrchol PPG Paints Areny,“ uviedol vo vyhlásení. „Ďakujem mnohým ľuďom, začnem vlastníkmi, Ronom Burklom a Mariom Lemieuxom, pokračujem prezidentom Davidom Morehousom. Vždy som cítil veľkú podporu od ľudí v klube a od partie hráčov vedenej Sidneym Crosbym. Fanúšikovia sú tu úžasní, sú mojou rodinou. Viem, že je neobvyklé urobiť takýto krok uprostred sezóny, ale cítim, že je to správny čas odísť.“

Čo reálne stálo za koncom Jima Rutherforda v Pittsburghu zostane – minimálne na určitý čas – v zákulisí. Iste, hovorilo sa o nezhodách pri trejde, keďže mal generálny manažér údajne zálusk na výmenu Krisa Letanga. To však ako príčinu odstúpenia môžeme vyvrátiť, ako to vyvracia i Rob Rossi.

Novinár z The Athletic napísal: „Jim Rutherford dokončil v stredu trejd, aby do Pittsburghu priviedol obrancu zo Severnej divízie. Penguins však nakoniec prebrali velenie a výmenu zrušili, keďže od Rutherforda prijali rezignáciu. Trejd NEOBSAHOVAL meno Krisa Letanga.“


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!


Rutherfordov koniec v Penguins podľa informácií blogu Oh my Hockey nesúvisel so spomínaným chystaným trejdom. Úspešný a skúsený manažér mal iné dôvody, o ktorých nevieme. Dopátrali sme sa však k informáciám o Rutherfordovom poslednom zámere.

Ako tvrdia naše zdroje, trejd opísaný v Rossiho správe bol výmenou na trase Pittsburgh-Toronto. Rutherford sa porozhliadol po defenzívnej adícii a plánoval meniť za obrancu Toronta Maple Leafs, Travisa Dermotta. Ako skončila výmena, vidíte v informácii od Rossiho – stopli ju po rezignácii generálneho manažéra.

Dôkazom tvrdenia, že bol Dermott jednou nohou v Pittsburghu, je fakt, že neodohral stretnutie proti Calgary Flames v noci z utorka na stredu. V stredu došlo k odstúpení Rutherforda z funkcie. O dohodnutej protihodnote, ktorá mala smerovať do Kanady, nevieme. Náš autor a skaut Samuel Tirpák špekuluje o tom, že by to bol pravdepodobne draftový pick, ale to nemôžeme ani potvrdiť, ani vyvrátiť, zvlášť preto, lebo Pens patria čo sa týka volieb v drafte a prospektov medzi chudobnejšie kluby.

Po prerušení transakcie vedenie Pittsburghu Penguins angažovalo iného beka. Podpísali kontrakt s voľným hráčom Yannickom Weberom na rok za ligové minimum.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.