Penguins hľadajú manažéra, na pohovore trio skúsených uchádzačov

Je to už skoro týždeň odo dňa, keď Jim Rutherford – oficiálne z osobných dôvodov – odstúpil z funkcie generálneho manažéra Pittsburghu Penguins. Legendárneho funkcionára, ktorý do Pennsylvánie priniesol dva Stanley Cupy, bude treba nahradiť.

Aktuálne je na poste dočasného generálneho manažéra Švéd Patrik Allvin. Bývalý skaut pôsobil v klube ako Rutherfordov asistent, preto padla bezprostredne po rozhodnutí odstúpiť voľba naňho.

„Som nadšený z novej príležitosti, ktorú som dostal, ale určite by som sa jej nedožil nebyť dôvery, ktorú do mňa Jim vkladal počas posledných rokov,“ vyhlásil Allvin. „Chcem mu poďakovať a popriať všetko najlepšie. Chcem uistiť všetkých, od vlastníkov po fanúšikov, že som odhodlaný urobiť pre Penguins všetko, čo je v mojich silách pre Penguins.“

Je však málo pravdepodobné, že Allvin zostane v roli manažéra dlhšie ako bude nutné. Hoci je adeptom, Penguins rozširujú svoje obzory na ďalších uchádzačov o dôležitý post. Tých je dosť, o novom mene sa už rozbehli prvé špekulácie. Vieme aj, s kým dostali povolenie hovoriť.

Ako píše insider Frank Seravalli z TSN, New York Rangers a Boston Bruins vyhoveli žiadosti rivala a povolili mu interview s Chrisom Drurym (asistent generálneho manažéra Rangers) aj Johnom Fergusonom ml. (riaditeľom hráčskych záležitostí Bruins). Penguins nezostávajú iba vo Východnej konferencii. Zo západu to skúšajú s Chrisom MacFarlandom, ktorý je asistentom GM v Colorade Avalanche.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.