Pekka Rinne získal King Clancy Trophy za celoživotný prínos charite či pomoc v boji proti covidu

Novým víťazom King Clancy Memorial Trophy sa stal fínsky brankár Pekka Rinne. Ocenenie sa od roku 1988 každoročne udeľuje hráčovi, v ktorého osobe sa najlepšie spájajú hráčske a ľudské kvality a za prínos komunite. Rinnemu by toto ocenenie dala i väčšina fanúšikov hlasujúcich na webe Oh my Hockey.

38-ročný Fín v hlasovaní zdolal ďalších dvoch nominantov – Kurtisa Gabriela (San Jose Sharks) a P.K. Subbana (New Jersey Devils). Je tretím gólmanom v histórii, ktorý získal cenu. Pred ním sa to podarilo Curtisovi Josephovi (2000) a Olafovi Kolzigovi (2006).

Rinne, ktorý je na sklonku kariéry, ju celú prežil v „meste country“. V komunite Nashvillu je váženou a známou osobou. Dlhé roky je tvárou charitatívnych organizácií, angažoval sa aj v boji proti pandémii covidu, keď pomáhal zásobovať jedlom vyčerpaných zdravotníkov v nemocniciach. Vedie aj zbierku na pomoc v boji proti rakovine nazvanú „365 Fund with me“, miestnej detskej nemocnici doteraz vyzbierali viac ako tri milióny dolárov.

[cfgeo_banner id=“11213″]

„Potom, čo som 15 rokov strávil v jednom meste a v jednom klube, a mal som veľa možností ako sa angažovať v charitatívnom smere v tejto komunite, je toto veľmi špeciálny moment,“ vyjadril sa skromný veterán. „Chcem zablahoželať Kurtisovi Gabrielovi a P.K. Subbanovi za ich prínos komunite, ktorým si vyslúžili nomináciu. Chcem sa poďakovať Predators, že dovolia hráčom byť súčasťou ich dobročinných akcií. Chcem vyzdvihnúť aj prínos Shea Webera, ktorý spolu so mnou zakladal 365 Fund with me. Toto ocenenie znamená veľa pre mňa i moju rodinu, je to veľká česť.“

Ako vďaku venuje Rinne do boja s rakovinou ďalších 25 tisíc dolárov. Rovnakou čiastkou by mala prispieť organizácia Nashville Predators.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.