Pavel Francouz vyradený do konca sezóny. Avalanche musia priviesť brankára

Keď pred časom doviedli Jonasa Johanssona, predpovedali sme, že sa Francouz pred play-off vráti. Bolo by to logické, veď Johansson podľa doposiaľ predvádzaných výkonov nemá na to byť spoľahlivou dvojkou v boji o Stanley Cup.

Najnovšie informácie však hovoria o opaku. Český brankár vraj bude chýbať až do začiatku novej sezóny, čo znamená, že v play-off nepomôže. Na Twitteri o tom informoval Matěj Hejda. Pre favorita, akým sú Avalanche, je to rana. Znamená, že treba unáhlene konať.

Ťažko povedať, aké správy o zdravotnom stave Francouza mal Joe Sakic, keď sa rozhodol trejdom priviesť Johanssona. Z Avs sa však po ohlásení novinky stáva favorit na zisk gólmana. Na trhu je viacero zaujímavých mien, pričom ale „lavíny“ nebudú jediným klubom so záujmom.

O záujme Philadelphie Flyers o Jonathana Berniera sa hovorí už pekných pár dní. Prihlásiť o slovo by sa mohli aj Maple Leafs. Veľa bude záležať od faktu, ako sa natiahne rekonvalescencia v tomto ročníku dosť nespoľahlivého Frederika Andersena.

Je ale zrejmé, že hoci je Philipp Grubauer v ohromnej forme, nikdy sa nedá stopercentne spoľahnúť na to, že v nej zostane, prípadne že sa nezraní. Pri akomkoľvek výpadku by v súčasnej situácii pripadol post jednotky Švédovi Johanssonovi. Nechať to tak aj pred koncom trade deadline by nebol práve najlepší signál fanúšikom, ktorých očakávania sú vysoké.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!


Na trhu nájdeme niekoľko schopných adeptov na výmenu. Asi najpravdepodobnejším kandidátom na zmenu dresu je Jonathan Bernier z Detroitu Red Wings. Môže byť okamžitou pomocou. Do karát mu hrá fakt, že prežíva výbornú sezónu a po nej mu končí kontrakt. Je spoľahlivý, pre klub ako Colorado by bol veľkou pomocou.

Ako už bolo spomenuté vyššie, Yzermana sa vraj snažia „ukecať“ Flyers. Iste, generálny manažér by s trejdom Berniera asi nemal problém. Detroit nebojuje o play-off a má v rukách možnosť kedykoľvek s ním rokovať. O tom, či v Detroite po sezóne pdpíše ďalší kontrakt, môžu mať jasno už pred uskutočnením obchodu.

Dalším adeptom na trejd, hoci sa o ňom nehovorí tak nahlas, je Linus Ullmark. Avalanche už Sabres jedného gólmana vzali, čo môže prípadné rokovania ešte okoreniť. Ako Detroit, tak Buffalo môže bojovať maximálne o najvyššiu možnú voľbu v drafte, preto by ich strata Ullmarka v tejto sezóne nebolela. Navyše by tým pádom mohli získať ďalšie draftové „picky“.

Možný odchod švédskeho brankára je podobný potenciálnej výmene Jonathana Berniera. Aj Ullmark je na konci UFA zmluvy. Sabres z neho asi budú chcieť „vytrieskať“ čo najviac. Avšak tu hrozí prítomnosť ďalšieho konkurenta, tentoraz by Colorado mohlo bojovať s Torontom. Dvojica Grubauer-Ullmark by, koniec koncov, bola veľmi solídna, Linus je dokonca lacnejší ako Bernier. Avs sa pravdepodobne zamyslia aj nad touto možnosťou.

Atraktívnym menom v rámci deadline je Chris Driedger. V lete bude neobmedzene voľným hráčom. Aj oňho pravdepodobne bude záujem, ale jeho cena bude vysoká hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé podáva skvelé výkony, po druhé našla Florida pod legendárnym Quennevillom konečne svoj štýl a je na najlepšej ceste dostať sa do vyraďovacích bojov.

Ako pravdepodobnejšiu akvizíciu, tentoraz bez tak veľkého konkurenta ako pri prvých dvoch menách, sme zvolili Jamesa Reimera. Don Waddell sa vyjadril, že možno jedného z trojice Reimer-Mrázek-Nedeljkovic pustí. A Reimer by ako skúsený a čo sa týka protihodnoty lacný brankár dával pre Avs veľký zmysel.

Medzi potenciálnych príšelcov môžeme zaradiť aj Devana Dubnyka, ktorého výmene sa nebránia Sharks, či Jonathana Quicka, avšak ten je ešte nepravdepodobnejší, najmä vzhľadom na dĺžku kontraktu. Nedávno sme čítali početné špekulácie o Davidovi Rittichovi. „Last shot“, teda príležitosť na sklonku kariéry, by mohol dostať Ryan Miller, no pri menách spomenutých vyššie nepredpokladáme, žeby Colorado išlo cestou 40-ročného dosluhujúceho veterána.

Na záver – pri mnohých špekuláciách tohto rázu sa stretávame s otázkami o platovom strope. Napriek tomu, že napr. Reimer berie 3,4 mil. dolárov, budú si ho Avs môcť dovoliť. Je to preto, lebo sa do ich stropu započíta len zvyšná čiastka, ktorú mu budú musieť vyplatiť. Namiesto 3,4 miliónov tak zaťaží strop len zhruba 800 tisíc dolármi. Podobne to je aj u ostatných gólmanov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.