Pastrňák hetrikom vyhral Bostonu prvý zápas druhého kola + VIDEO

Oh My Hockey|30. máj 2021 o 09:00

Do útrob bostonskej TD Garden prišiel v dobrej nálade v outfite, za ktorý by sa nehanbil ani sám Don Cherry. Obliekol sa, rozkorčuľoval, naskočil na ľad a v ďalších šesťdesiatich minútach predviedol "ostrovanom", že to s ním v druhom kole nebudú mať ľahké.

David Pastrňák tromi gólmi zariadil dôležité víťazstvo v prvom dueli druhého kola. Boston Bruins v ňom nastupujú proti New Yorku Islanders. Výhrou 5:2 urobili správny prvý krok naproti postupu. Do boja ich hnala hlučná kulisa, zajasala pri každom góle českého ostrostrelca.

Prvý gól českého forvarda prišiel v poslednej minúte prvej dvadsaťminútovky. Presným zásahom do šatne vyrovnával skóre stretnutia na 1:1. V presilovej hre mu asistovali krajan David Krejčí a kapitán Patrice Bergeron.

Pri druhom góle pred neho prišiel puk ako na podnose. Pred ním síce stál súperov obranca, no keďže sa Sorokin musel presúvať, mal v bráne dostatok miesta a nemýlil sa. Zvyšoval na 2:1, opäť mu asistoval Bergeron, ku ktorému sa pridal Brad Marchand.

Posledný presný zásah bol zo všetkých najkrajší. Pastrňák vnikol s pukom na hokejke do útočnej zóny, nakorčuľoval si na os klziska a prestrelil Sorokina. Štyri minúty pred koncom tak zvýšil vedenie "medveďov" na 4:2, Bruins si náskok postrážili a poistku do prázdnej brány pridal Taylor Hall.

"Dnes to bola aj zábava," povedal Pastrňák po vydarenom zápase. "Je paráda mať naspäť fanúšikov. Odvšadiaľ cítite energiu. Všetci sme sa na tento duel veľmi tešili."

25-ročný rodák z Havířova sa druhým hetrikom v play-off dostal na historické druhé miesto medzi Čechmi. Viac (3) má iba Petr Klíma, rovnaký počet ako on zas jeho spoluhráč David Krejčí. V historických tabuľkách Bostonu je tretí, pred ním sú len Phil Esposito (4), Cam Neely a Johnny Bucyk (obaja po 3).

Rovnaký počet bodov ako on mal i David Krejčí. Kým Pastrňák trikrát skóroval, Krejčí trikrát asistoval.

BOSTON BRUINS 5:2 NEW YORK ISLANDERS (1:1, 1:1, 3:0)
20. Pastrňák (Krejčí, Bergeron), 32. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 47. McAvoy (Krejčí), 56. Pastrňák, 59. Hall (Krejčí, Reilly) - 12. Beauvillier (Dobson, Eberle), 33. Pelech (Eberle, Komarov)
Brankári: Rask 20/22 - Sorokin 35/39

MONTREAL SI VYNÚTIL SIEDMY ZÁPAS

Prvý kanadský duel s divákmi v sezóne mohli Maple Leafs okoreniť oslavami. Mali druhý mečbal a mohli sa po 17 rokoch prebojovať do druhého kola play-off. Nepodarilo sa, Montreal Canadiens si vynútili rozhodujúci duel v Air Canade Centre.

Bola to dráma so všetkým, čo k tomu patrí. V prvých dvoch tretinách sme videli taktický boj, výborne chytali i brankári Carey Price a Jack Campbell. Do tretej časti hry sa teda vstupovalo za nerozhodného a bezgólového stavu.

Góly začali pribúdať až v tretej dvadsaťminútovke. Prvé slovo mali domáci. Habs posunul do vedenia Corey Perry v 46. minúte a o minútu a 20 sekúnd ho nasledoval Tyler Toffoli. V 52. minúte znížil Spezza, na ktorého tri minúty pred koncom riadnej hracej doby nadviazal TJ Brodie.

Kým zo začiatku zápasu boli strelecky aktívnejší Canadiens, postupom času sa karta obrátila. V predĺžení to bolo strelecké predstavenie Toronta, avšak Carey Price potvrdil, že si dobre načasoval formu. Hoci na strely vyhralo Toronto v predĺžení 13:2, posledné slovo mal Montreal. Zápas pre nich vyhral Jesperi Kotkaniemi.

"Neuveriteľné," žiaril šťastím strelec rozhodujúceho gólu, ktorý presedel prvý zápas ako zdravý náhradník. "Tento pocit si zapamätám. Hlavne, keď si uvedomím, že to bolo pred fanúšikmi. Zimomriavky..."

[cfgeo_banner id="11213"]

MONTREAL CANADIENS 3:2p TORONTO MAPLE LEAFS (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
46. Perry (Toffoli), 47. Toffoli (Suzuki, Petry), 76. Kotkaniemi (Byron) - 52. Spezza (Kerfoot), 57. Brodie (Engvall)
Brankári: Price 41/43 - Campbell 28/31

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Pastrňák hetrikom vyhral Bostonu prvý zápas druhého kola + VIDEO