Patrick Roy je pripravený vrátiť sa do NHL

Vo funkcionárskej pozícii pôsobil v Národnej hokejovej lige naposledy v roku 2016. V Colorade Avalanche mal istý čas silnú pozíciu, no neudržal sa tam dlhšie ako tri roky. Odvtedy ako tréner a generálny manažér viedol klub Quebec Remparts

Reč je o legendárnom brankárovi, Patrickovi Royovi. 55-ročný búrlivák by sa do NHL rád vrátil. Správa sa rozšírila najprv na sociálnej sieti Twitter, kde ju zverejnil hráčov nový agent, Neil Glasberg. Pod jeho krídla Roy prešiel iba nedávno. Glasberg v statuse napísal, že s jeho klientom skúmajú možnosti návratu do NHL.

Vo svojom terajšom pôsobisku je spokojný. QMJHL teda neopúšťa predčasne. Keď cez víkend uzavrel dohodu s Glasbergom, na stôl prišla NHL. Medzi 32 klubmi sa nájde viacero adeptov, čo zatiaľ nemajú hlavného kouča na sezónu 2021/22.

Dá sa preto očakávať, že člen siene slávy bude jedným z ľudí, ktorých si pozvú na pohovor. Bez istoty na poste trénera sú aktuálne Arizona Coyotes, Buffalo Sabres, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Detroit Red Wings, Vancouver Canucks či Montreal Canadiens, s ktorými má Roy bohatú históriu.

Poslednú možnosť nateraz Glasberg vylúčil, keďže sa medzi Royom a Habs neodohrali akékoľvek debaty o spoločnej budúcnosti.

„Dokáže byť prezidentom hokejových operácií. Dokáže byť generálnym manažérom. Dokáže byť asistentom generálneho manažéra. Dokáže byť trénerom,“ poukazuje na variabilitu legendárneho gólmana pre Sportsnet agent Glasberg. „Bude sa to odvíjať od potrieb jednotlivých klubov.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.