Patrick Kane strelil 400. gól. Ako stý hráč histórie

Jeden z najlepších, akých kedy americká hokejová škola vychovala. Jeden z najlepších v histórii Blackhawks. Jeden z najlepších v 21. storočí.

Tieto superlatívy patria mužovi, čo sa už štrnástu sezónu premáva po ľadoch NHL v drese s indiánom na hrudi. Nočný zápas okorenil jubileom. Ako stý hráč v histórii súťaže dosiahol métu štyristo gólov. Keď pridá dva ďalšie, posunie sa prvou stovkou historického poradia. Dobehne Shane Doana, Paula Kariyu a Johna Ogrodnicka.

„Kanerovi“ sa v noci darilo. Prežíva úspešnú sezónu a podčiarkol to aj duel proti Detroitu Red Wings. Hawks ich zdolali presvedčivým skóre 7:2. Patrick pridal ku gólu dve asistencie. Ešte produktívnejšie bolo jeho „dvojča“, Alex DeBrincat. Dal gól, trikrát nahrával.

„Svet dnes je, aký je. Som rád, že som si takýto úspech mohol užiť aspoň s mojimi spoluhráčmi. Tešili sa so mnou,“ povedal po úspechu Kane.

„Najlepšie na týchto míľnikoch, nech už to je 400. gól alebo 100. bod, je to, že to vo vás zanechá pocit, že chcete ešte viac. Je výborný pocit dosiahnuť niečo také. Asi to znamená, že už nejaký čas hrám v NHL, ale aj tak sa chcem ešte zlepšovať a pomôcť tímu najlepšie, ako viem.“

32-ročný rodák z Buffala je momentálne druhým najproduktívnejším hráčom NHL. Spoločne s Leonom Draisaitlom má na konte 34 bodov v 23 zápasoch. Z nich jedenásť je gólov. V skorých debatách sa o veteránovi hovorí ako o možnom adeptovi na Hart Trophy.

V štatistikách aktívnych hráčov je šiesty v produktivite a ôsmy medzi strelcami. V oboch prípadoch za Jevgenijom Malkinom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.