Patrick Kane: S DeBrincatom môžeme byť tak dobrí ako s Panarinom

Doba, keď Artemij Panarin a Patrick Kane ovládli v NHL, je nenávratne preč. Za trejd ruského útočníka, ktorý dnes patrí aj bez amerického kolegu k najlepším hráčom svetového hokeja, schytal generálny manažér Stan Bowman poriadnu kritiku.

Ako zalepiť rany? Ako sa vraví, klin sa klinom vybíja. K hlavnej hviezde Chicaga, Kaneovi, by bolo najlepšie nájsť nového „parťáka“, s ktorým bude mať chémiu na podobnej úrovni. A superhviezda, aktuálne patriaca do najlepšej päťky ligového bodovania, verí, že sa to stalo.

Jeho ďalším Panarinom je Alex DeBrincat.

„Vy ho pravdepodobne vidíte len ako milého chlapca, čo sa vkuse usmieva, ale je naozaj súťaživý, či už v posilňovni, alebo na ľade,“ opisuje Kane mladšieho kolegu podľa Chicago Tribune. „Dokonca aj keď hráme golf, vždy si kontroluje, na akých číslach je.“

Dvojica Kane-DeBrincat je najproduktívnejšia v tíme Hawks. Jeden z najlepších Američanov všetkých čias, Kane, dnes v noci preskočil Austona Matthewsa a s 26 bodmi v 19 dueloch sa dostal na štvrtú priečku bodovania NHL. DeBrincat vedie tabuľku strelcov Hawks. Trafil sa už deväťkrát.

Ich prínosnú spoluprácu podčiarkuje fakt, že DeBrincat už trikrát strelil víťazný gól. Na všetky mu nahrával Kane.

Medzi hráčmi podľa skúseného Kanea funguje chémia aj mimo ľad. Navzájom sa snažia predbehnúť, ide im o to byť lepšími ako ten druhý: „Hej, tieto skutočnosti sa trochu strácajú pri bežnej konverzácii o ňom, pri tom, ako ho vykresľujú médiá, ale aj tak je to veľmi súťaživý mladík.“

„Je to ten typ hráča, s ktorým si užívam, keď sme na ľade,“ pokračuje Kane. „Budujeme našu chémiu, ktorá je deň za dňom lepšia. Sme veľmi radi, že ho máme, pomáha nám, a to hlavne v tento rok.“

DeBrincat je takisto Američan. Má len 23 rokov. Blackhawks si ho vybrali na drafte v roku 2016, v druhom kole z 39. miesta. Jednania pred sezónou 2020/21 mu vyniesli trojročný kontrakt vo vysokej hodnote. Zarába 6,4 mil. dolárov ročne a je budúcnosťou Blackhawks.

Keď bol v lete roku 2017 vymenený Artemij Panarin do Columbusu Blue Jackets, Patricka to vzalo. „Klamal by som, ak by som vám povedal, že keď som sa dozvedel, nebolo to pre mňa emotívne,“ povedal bezprostredne po rozhodnutí vedenia. Ich súhra bola jednou z najlepších – ak nie najlepšou – v celej lige. Tí dvaja spolu strávili dve sezóny. V prvej, ktorou bol ročník 2015/16, získal Panarin Calder Trophy a jeho kolega Kane Hart Trophy, Art Ross Trophy aj Ted Lindsay Award.

Na hokejové umenie tej dvojice spomína Kane aj po rokoch, keď hovorí, že hrať s Panarinom bola veľká zábava. DeBrincat ho vzal späť do tých čias. „Môžeme byť spolu tak dobrí, ako som bol dobrý s Panarinom,“ myslí si. „Najlepšie na tom je, že spolu trávime veľa času, bavíme sa o tom, čo a ako chceme hrať, komunikujeme spolu a mám ho veľmi rád ako človeka.“

Tréner aj vedúca osobnosť mužstva sa zhodujú – keď im na pár zápasov pre zaradenie na covid listinu vypadol DeBrincat, Hawks boli horším mužstvom. Mladík je späť, zbiera vyše bodu na zápas, je lepší ako vlani a s Kaneom pripomínajú fanúšikom klubu zašlú slávu hviezdneho dua Kane-Panarin.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.