Päť gólov za dve minúty! Toto sa v histórii NHL stalo iba päťkrát

Oh My Hockey|28. nov 2021 o 07:17

Výnimočné momenty si pre divákov dnes v noci pripravili Montreal Canadiens a Pittsburgh Penguins. V tretej tretine padlo až osem gólov.

Päť presných zásahov pritom strelili hráči medzi časmi 57:23-59:23. Za rovné dve minúty. Zaznamenať päť gólov za 120 sekúnd a menej sa vo viac ako storočnej histórii NHL podarilo len päťkrát.

Montreal a Pittsburgh sa zapísali do histórie. Najrýchlejších päť gólov v dejinách padlo 15. októbra 1983, Toronto a Chicago ich zaznamenali v rozpätí minúty a 24 sekúnd. O pätnásť sekúnd dlhšie to trvalo v dueli Toronta a Detroitu 15. novembra 1944. 26. novembra 1980 sa Pittsburgh a Vancouver postarali o päť zásahov za minútu a 44 sekúnd, no a rovnako, ako dnes, teda dve minúty, potrebovali v marci 2021 Colorado a Arizona.

Kolotoč odštartoval v čase 57:23 Jeff Carter, znižoval stav stretnutia na 2:3. O necelú minútu prinavrátil Montrealu dvojgólový náskok Josh Anderson. Opäť na rozdiel jedného gólu sa Tučniaci dostali v čase 18:50, keď sa trafil Sidney Crosby. Josh Anderson odpovedal expresným gólom do prázdnej brány a v čase 19:23 uzavrel šialenú päťminútovku konečným gólom Tyler Toffoli.

Všetky góly Habs padli do prázdnej brány.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Päť gólov za dve minúty! Toto sa v histórii NHL stalo iba päťkrát