Pastrňák strelil hetrik na jazere, Halák predviedol falošný „mullet“

David Pastrňák v noci opäť predviedol svoju gólovú šou. Tentokrát sa jeho umeniu nedokázali ubrániť Philadelphia Flyers. Pri Lake Tahoe od Bruins schytali sedemgólovú nádielku, o tri presné zásahy sa postaral mladý český útočník.

Ide o jeho desiaty hetrik v kariére. Na okrúhle číslo sa dokázal dostať v mladšom veku ako Alexander Ovečkin či Teemu Selänne. Vsietiť desať hetrikov pred 25. narodeninami sa podarilo len siedmim hráčom v histórii. Dokázali to Wayne Gretzky (37), Mario Lemieux (25), Mike Bossy (17), Rick Martin (16), Jari Kurri (14) a Glenn Anderson (11). Túto smotánku doplnil Pastrňák. 25. narodeniny oslávi 25. mája.

Jubilejná desiatka bola o to špeciálnejšia, že sa odohrala v lone prírody. Nočný zápas už prebehol bez dlhého prerušenia. Pastrňák strieľal otvárací gól v prvej minúte. Ďalší pridal za stavu 2:2 v prvej minúte druhej tretiny. A v 58. minúte napokon uzatvoril skóre.

Do zápasu nastúpil štýlovo – so slnečnými okuliarmi na očiach. Sršala z neho pohoda.

Tie isté okuliare si dal na oči aj po podarenom dueli. Neopúšťal ho humor. „Práve sme počúvali Barbie Girl, predtým, keď ste si ma vyžiadali na pozápasový rozhovor. V šatni som na to tancoval s týmito okuliarmi, ale potom ste to celé dobabrali,“ vyčítal novinárom. „Teraz mi chýba Barbie Girl pesnička.“

V Bostone majú, zdá sa, vynikajúcu partiu. Potvrdili to aj sociálne siete. Z mužstva je cítiť nadšenie, patria im čelné pozície v tabuľke. O tom, že na Lake Tahoe ide aj o šou, svedčil náhradný brankár Bruins, Jaro Halák. Do zápasu nastúpil s (falošným) „mulletom“. Cieľ získať si pozornosť naozaj vyšiel. Ľudia sa len pýtajú, prečo ho Cassidy nenasadil aspoň do posledných dvoch minút. Určite by to bolo štýlové.