Oh My Hockey|31. júl 2020 o 08:29

Jediný prípravný zápas Bruins nezvládli. Proti Columbusu Blue Jackets, ktorý vedie kandidát na Jack Adams Award, John Tortorella, prehrali celkom suverénnym výsledkom 1:4. Bolo pri tom aj hojné české a slovenské zastúpenie.

Jediný gól "medveďov" strelil v 33. minúte český útočník a víťaz Maurice Richard Trophy, David Pastrňák. Ten z mužstvom začal trénovať až v pondelok. Predtým musel stráviť istý čas v karanténe po príchode do USA z rodnej krajiny.

"Pred zápasom som vedel, že sa nebudem cítiť úplne najlepšie, ale nakoniec to nebolo až také zlé," povedal po zápase Pastrňák. "Úprimne, som rád, že som hral, dostal som čas, zápasové tempo - čím skôr, tým lepšie. Som naozaj šťastný, že som mohol dnes hrať."

Komplikáciou by pre mužstvo mohla byť absencia Brada Marchanda. Kľúčový útočník Bostonu nedohral stretnutie po jednom z oslabení Bruins. "Nemyslím si, že to je čosi vážne, ale viac budeme vedieť ráno," povedal na margo Marchanda kouč Bruce Cassidy.

Zápas si v bráne Bostonu rozdelili Tuukka Rask a Jaroslav Halák. Slovenský rodák vystriedal svojho kolegu v polovici stretnutia za nepriaznivého stavu 0:3 pre Columbus. Rask čelil dvadsiatim strelám, pričom zneškodnil sedem z nich. Na Haláka bol menší nápor, urobil len desať zákrokov bez inkasovaného gólu. Štvrtý presný zásah Blue Jackets prišiel do prázdnej brány.

"Nehrali sme dobre v obrane pred Tuukkom počas prvej tretiny. Nechcem ho z ničoho obviňovať," povedal Cassidy. "Boli lepší. Samozrejme, oni idú hrať predkolo, kde môžu vypadnúť, čiže ich nastavenie je iné ako to naše. Myslím si, že nám išlo o to, aby sme si zvykli, dostali sa späť do hokejového módu."

Za Blue Jackets skórovali Boone Jenner, Zach Werenski, Gustav Nyquist a Alexandre Texier. Čas v bránkovisku si rozdelili Joonas Korpisalo a Elvis Merzlikins. Dokopy zaznamenali 23 zákrokov. Zdeno Chára, kapitán Bostonu, odohral zhruba 16 a pol minúty.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Pastrňák strelil gól, Halák neinkasoval ani raz: Bruins prehrali proti Columbusu