Pastrňák sa vracia na trón! Strelil hetrik a predbehol Ovečkina

Oh My Hockey|13. feb 2020 o 09:10

Český ostrostrelec David Pastrňák prežil ďalšiu úžasnú noc. Hetrikom režíroval výhru Bostonu Bruins v derby proti Montrealu Canadiens 4:1 a po prestávke sa so 41 gólmi vrátil späť na trón strelcov ligy.

23-ročný havířovský rodák sa predviedol už štvrtým hetrikom v sezóne. Canadiens sú jeho obľúbeným súperom, veď proti nim zaznamenal už druhý trojgólový večer za necelé tri mesiace. "Samozrejme, že som šťastný. Ale sezóna ešte neskončila. Chcem však povedať, že toto je aj zásluha mojich spoluhráčov," reagoval po zápase.

V kariére nazbieral Pastrňák už osem hetrikov. Priemerne v tejto sezóne strelí 0,7 gólu na zápas. Značí to, že sa môžeme tešiť na tuhý boj o Maurice Richard Trophy. Jeho prenasledovatelia, Alexander Ovečkin a Auston Matthews, majú po štyridsať presných zásahov. Obaja však odohrali menej zápasov - Ovečkin o jeden, Matthews o tri.

Do zápasu nastúpili aj Slováci. Na strane domácich odohral necelých dvadsať minút kapitán Zdeno Chára. Pripísal si plusový bod a dve trestné minúty. Jeho proťajšok Tomáš Tatar, suverénne najproduktívnejší Slovák v sezóne, sa proti Bruins bodovo nepresadil. Jaroslav Halák nechytal - predstaví sa až v jednom z víkendových back-to-back zápasov.