Zdroj obrázku: NHL.com

Pariseho kontrakt je pre Wild príťažou. On však nechce hrať nikde inde

Minulý týždeň absolvoval Zach Parise posezónny rozhovor s generálnym manažérom Billom Guerinom a hlavným trénerom Deanom Evasonom. Z tejto debaty sa na verejnosť nevynieslo v podstate nič, konala sa za zatvorenými dverami.

Fanúšikov Wild zaujíma, čo bude ďalej s veteránom, ktorý je síce stále vodcovskou osobnosťou pre mladých hráčov, no jeho kontrakt nerobí práve dobrotu v rámci platového stropu. Parise poberá 7 538 461 dolárov ročne, najviac spomedzi všetkých útočníkov mužstva.

Príbeh pokračuje. Nielenže Parise ročne zinkasuje milióny, jeho zmluva má trvanie až do konca sezóny 2024/25. Vtedy bude mať 40 rokov a keďže v poslednom ročníku zapísal len 18 (7+11) bodov v 45 stretnutiach, nezdá sa, žeby sa malo o jeho kontrakte ešte niekedy hovoriť ako o výhodnom.

36-ročný rodák z Minnesoty hrá doma rád. Ako sám hovorí, chce zostať v Minnesote. Veľa iných možností ani nemá – hoci sa „divosi“ snažili nájsť potenciálneho partnera na trejd, nenašli nikoho. Parise má navyše klauzulu o nevymeniteľnosti. Vedenie má zatiaľ dostatok trpezlivosti, vykúpenia zo zmluvy sa pravdepodobne pred ďalšou sezónou nedočkáme.

Parisemu to ale nevadí. „Vždy, keď podpisujete kontrakt, musíte vedieť, aké môže mať dôsledky,“ povedal pre Dane Mizutaniho z Pioneer Press. „Vždy som tu hral rád. Som súčasťou komunity. To posledné, čo by som teraz chcel, by bolo presťahovať svoju rodinu inam. Nechcem hrať nikde inde.“

Wild neboli ďaleko od prvého postupu do druhého kola za posledných šesť rokov. Vytrápili favorizovaných Golden Knights, padli až v siedmom zápase. Parise odohral štyri duely v sérii, strelil dva góly a na jeden prihral. Napriek tomu skončil s bilanciou -3 v tabuľke +/-.

Pred koncom sezóny Parise čoraz častejšie zažíval rolu zdravého náhradníka. Bolo zrejmé, že jeho hra upadá. Aj do vyraďovacích bojov sa dostal len z dôvodu zranenia spoluhráča Marcusa Johanssona. Ukázal sa však v dobrom svetle, predviedol sa výkonmi, z ktorých sršala motivácia.

Až sa šepkalo o tom, že je najlepším hráčom v zostave. „Počas celej kariéry som sa snažil hrať tak, aby som bol najlepší,“ povedal na margo toho. „Nepochyboval som o sebe, že na to mám a môžem byť pre tím prínosom.“

V nasledujúcej sezóne by sa mali Wild predstaviť opäť aj s Parisem v tíme. Je otázkou, koľko času na ľade bude dostávať. V ročníku 2020/21 zažil regres, nehral ani v presilovkách, na čo bol zvyknutý dlhé roky. Minnesota patrila čo sa týka hry v početnej prevahe k podpriemeru súťaže.

„Snáď sa na tom ešte niečo zmení,“ dúfa. „Každý hráč má svoje špecifiká. Moje bolo asi byť hráčom, čo sa pohybuje okolo brány v presilovke, to bola moja sila. Cítil som, že som v tomto patril medzi lepších hráčov v súťaži. Dúfam, že v nasledujúcej sezóne dostanem šancu byť späť na tejto pozícii, lebo cítim, že tam som najsilnejší.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.