Zdroj obrázku: NHL.com

Parise zdravým náhradníkom: Som sklamaný, nesúhlasím s tým

Meno Zach Parise bolo – a stále je – v kruhoch NHL veľmi známe. Kedysi kapitán New Jersey Devils sa pred deviatimi rokmi vrátil domov, do Minnesoty, ako veľká hviezda. Vek sa však podpisuje na výkonoch každého.

Pred nočným zápasom proti Vegas Golden Knights dostal 36-ročný Američan šokujúcu správu. Wild sa rozhodli, že nebude hrať. Keď Parise nehrá, zväčša ide o zranenie, chorobu či rodinné dôvody. Ale tentoraz to bolo pre jeho výkony.

„Som z toho sklamaný a nesúhlasím s týmto rozhodnutím,“ cituje skúseného forvarda Star Tribune. „Vnútri cítim, že som sa zachoval správne.“

Parise reaguje na dôvod, prečo sa ho tréneri rozhodli potrestať posadením na tribúnu. V záverečných chvíľach pondelkového zápasu proti Vegas bol Parise na ľade s Marcusom Folignom. Dohodli sa, že Parise prihrá Folignovi, aby do prázdnej brány spečatil hetrik.

Nepodarilo sa. Keď boli na ľade dlho, Foligno odišiel striedať. To isté mal urobiť aj Parise, lenže neurobil. Jeho striedanie sa natiahlo na minútu a 33 sekúnd. V závere pri tlaku tečoval prihrávku Vegas cez pásmo. Puk sa dostal priamo k nezastaviteľnému Markovi Stonovi, ktorý štvrtou asistenciou v zápase naservíroval puk na opačnú stranu brány Alexovi Tuchovi.

„Proste som si nemyslel, že by bol dobrý nápad ísť v tej situácii striedať,“ reagoval Parise. „Ostal som tam. Nanešťastie prišlo toto zlyhanie, ktoré im umožnilo vyrovnať zápas. Viem však, že som mal len ten najlepší úmysel pomôcť Marcusovi k hetriku. Žiaľ, skončilo to, ako to skončilo.“

Hlavný kormidelník „divochov“, Dean Evason, opísal moment, keď musel skúsenému vodcovi oznámiť neradostnú novinu. Povedal, že to bolo ťažké. Ako klub však musia robiť aj takéto rozhodnutia.

„Niekedy potrebujete nový záblesk, aby ste sa rozbehli,“ povedal Evason. „Veríme, že toto je ten záblesk. Urobili sme toto rozhodnutie a sami zaňho budeme niesť následky. Očakávame, že Zach bude veľkou súčasťou nášho klubu? Samozrejme. O tom sa nemusíme ani baviť.“

Duel bez Pariseho dopadol horšie ako ten s ním. Minnesota opäť hrala na ľade Vegas a opäť inkasovala päťkrát. Tentokrát sa ale zmohla na jediný presný zásah. Na súpiske tímu nahradil Pariseho Gerald Mayhew. Išlo o jeho štvrté predstavenie v prebiehajúcom ročníku, bodovo sa nezapísal.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.