Pamätáte si Brathwaita? Dnes zaskakoval na farme Golden Knights

Najstarší hráč, ktorý bol na súpiske a kedysi patril pod Atlantu Thrashers. Dokonca prekonal aj Chrisa Cheliosa. Takéto titulky dnes preleteli hokejovým svetom, keď Henderson Silver Knights, farmársky tím Vegas, do brány povolal známu tvár.

Fred Brathwaite dochytal poslednú plnú sezónu v kariére v roku 2012. Vtedy už štvrtý rok pôsobil v Nemecku v drese Adleru Mannheim. Ak ste si však mysleli, že ho už nikdy neuvidíte vo výstroji, mýlili ste sa. Dnes bol zaskakujúcim gólmanom v AHL.

Hendersonu sa zranil Logan Thompson, preto museli rýchlo zháňať náhradu. Do brány sa ako jednotka postavil Čech Jiří Patera. Brathwaite sa do brány napokon nedostal, duel presedel na striedačke. Súboj českých gólmanov Dostála a Pateru vyšiel v prospech prvého menovaného. Silver Knights prehrali 1:4.

Ak by sa 48-ročný 171 centimetrov vysoký Kanaďan dostal do brány, nebola by to úplne situácia na štýl Davida Ayresa. Meno Brathwaite je fanúšikom NHL dobre známe, v lige pôsobil medzi rokmi 1993-2004. Chytával v dresoch Oilers, Flames, Blues a Blue Jackets. V Atlante pôsobil iba ako farmár, no dnes v noci mal na hlave masku s motívom Thrashers.

Jeho najslávnejší zákrok sa často objavuje v hitparádach najlepších zákrokov všetkých čias.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.