Palmieri a Zajac sa sťahujú do Islanders!

New York Islanders potvrdili povesť favorita. Kyle Palmieri sa skutočne sťahuje za Louom Lamoriellom. Skúsený generálny manažér však získal aj iného veterána – Travisa Zajaca, ktorého v roku 2004 sám draftoval.

Devils za dvojicu získali draftové voľby a mladíkov. Prvou položkou, ktorej sa Isles museli vzdať, je prvé kolo v drafte 2021. Okrem tejto odišla aj ďalšia voľba v drafte, tentoraz v štvrtom kole 2022. U tej je podmienka – ak sa „ostrovania“ dostanú v tejto sezóne do finále Stanley Cupu, posunie sa do tretieho kola. Okrem toho sa „diabli“ môžu tešiť na forvardov A.J. Greera a Masona Jobsta.

Dohoda medzi Islanders a Devils sa dá označiť za prvý veľký trejd tohtoročnej trade deadline. Meno Zajaca i Palmieriho sa s klubom spájalo už vlani. Travis však minulý rok výmenu odmietol. Mohol si to dovoliť vďaka klauzule v kontrakte.

Lamoriello pred časom sám naznačil, že sa Islanders dostali do roly kupca, za čo môže hlavne zranenie kapitána Andersa Leeho.

Palmieri je v poslednom roku päťročnej zmluvy. Ročne poberá 4,65 mil. dolárov. V ročníku 2020/21 zaknihoval 17 (8+9) bodov v 34 zápasoch. Veterán Zajac takisto môže byť neobmedzeným voľným hráčom. Poberá 5,75 mil. ročne, avšak už len posledný rok. Dres mení po prvýkrát v kariére. V aktuálnej sezóne pozbieral 18 (7+11) bodov v 33 dueloch. Devils si ponechali 50% platu z oboch kontraktov.

Neskôr bude na webe aj analýza trejdu.

One thought on “Palmieri a Zajac sa sťahujú do Islanders!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.